Vállalkozás hvg.hu 2021. július. 08. 09:52

Már fékezi is exportját az egyik magyar építőipari cég

A megnövekedett hazai igények kiszolgálására koncentrál az építőipari segédanyagokkal foglalkozó cég.

Fékezi exportkivitelét az építőipari segédanyagok gyártásában utazó Mapei Kft. – áll a cég közleményében. A döntést a hazai igények zavartalan kielégítésének érdekében hozták állításuk szerint, bár valószínűleg nem független attól sem, hogy a kormány épp amúgy is korlátozni tervezi az építőanyagok exportját az áremelkedések megállítása érdekében.

“Az év második felében csak akkor szolgáljuk ki az exportot, ha már a hazai keresletet kielégítettük. Hasonló a helyzet, mint 2017-ben, amikor a megnövekedett belföldi igények miatt az export befagyasztására kényszerültünk. Jelenleg erre nincs szükség, azonban folyamatosan figyeljük a magyar piacot, és csak akkor exportálunk, ha a hazai piaci igényeket már kiszolgáltuk” – tájékoztatott Markovich Béla a Mapei Kft. ügyvezetője.

Markovich szerint őszre várható a jelenlegi alapanyaghiány, ellátási nehézségek és megnövekedett kereslet miatti helyzet normalizálódása.

A közlemény kiemeli, hogy bár az alapanyagellátásuk stabil, és nincs termékhiány, szintetikus vízszigetelő lemezek területén előfordulhatnak jelentős csúszások.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?