A kamara egy kérelem benyújtásával 50 százalékkal csökkentheti a tagdíjakat. Azt kérik, hogy az érintettek ezt a pénzt adják a közösbe, amely más vállalkozásokat segíthet.
A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) lehetővé teszi, hogy egy kérelem benyújtásával 50 százalékos tagdíjmérséklést kérjenek azok a rendezett tagsági viszonnyal rendelkező önkéntes kamarai tagok, amelyek nettó árbevétele nem haladja meg az évi 4 milliárd forintot. A tagdíjmérséklés összegét az érintettek felajánlhatják a Szolidaritási Alap számára is, amellyel a koronavírus-válság miatt bajba jutott cégeket támogatják.
A BKIK ezzel a döntéssel 2021-ben akár további 65 millió forinttal segítheti közvetlenül a budapesti kamarai tagvállalatok gazdasági fennmaradását a 2021. évi elfogadott költségvetésében éves tagdíjbevételként szereplő tervszámok teljesülése esetén”
– folytatódik a közlemény.
A BKIK számításai szerint a tagdíjmérséklés folytán felajánlható pénzből ugyanis akár ekkora összeg is befolyhat a 75 millió forintos kezdőtőkével elindított Szolidaritási Alapba.
Parragh László 500 forintokért tartja a markát, közben több mint egymilliárdon ül
Az iparkamara évek óta spórol saját székházra, már 1,3 milliárd forint gyűlt össze. A vásárlásig évi 150 millióért húzzák meg magukat a főváros egyik legmenőbb irodaházában, a Bank Centerben. Az fel sem merül, hogy ne szedjenek be kötelezően évi 5000 forintot még a veszteséges kisvállalkozásoktól is, amelyből 500 forint kerül a Parragh László vezette fő kamarához.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.