A vállalat garantálja, hogy minden dolgozó megkapja a kollektív szerződésben rögzített juttatásokat.
Az Itron azt tervezi, hogy a gödöllői gyárából áthelyezi a termelést a cég más, többségében európai üzemébe - közölte a vállalat.
A közlemény szerint a folyamat 2021 végén zárulhat le, a gödöllői gyáregység 2022 elején zárja be kapuit.
A cég 200 dolgozóját érinti a gyár leállása.
A közleményben azt írták, hogy a vállalat a jövő év során megkezdi az egyeztetést az érdekképviseleti szervekkel, és minden érintett dolgozónak garantálja, hogy megkapja a kollektív szerződésben foglaltaknak megfelelő juttatásokat.
A gyáregységhez tartozó értékesítési szervezet az Itron budapesti telephelyén tovább folytatja a tevékenységét.
Az Itron több mint 100 országban nyújt alapvető infrastruktúra-szolgáltatásokat a közműszolgáltatók és városok számára. Intelligens hálózatokból, szoftverekből, szolgáltatásokból, mérőkből és érzékelőkből álló portfóliójuk a villamosenergia-, gáz- és vízkészletek korszerű és gazdaságos kezelését teszi lehetővé - írták.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.