A szakszervezet szerint továbbra sem kapják meg időben a béreket, szintén nehezményezik, hogy a vállalatnak már egy ideje nincs igazgatósága és cégvezetője sem.
Továbbra is nehéz helyzetben van a Dunaferr, gondok vannak a törvényes működéssel – írta közös levelében a Dunaferr DV Vasas Szakszervezeti Szövetség és a Dunaferr Ifjúsági szervezete.
A közlemény szerint mind a munkavállalókat, mind a szakszervezeteket megdöbbentette az a tény, hogy a menedzsment 2020. augusztus 14-én felmondta a Dunaferrnél több évtizede érvényben lévő kollektív szerződéseket.
Azt írják, hogy az ISD Dunaferr Zrt. Igazgatósága 2020. szeptember 30-ára közgyűlést hívott össze, amelyen a cégvezető kinevezése mellett megválasztották volna az igazgatósági és a felügyelőbizottsági tagokat, de a többségi részvénytulajdonosi képviselő távolmaradása miatt határozatképtelen volt a közgyűlés, ahogy ugyanezen okból a következő is.
Véleményük szerint az ISD Dunaferr Zrt. jelenlegi működése nem felel meg a magyar törvényeknek, hiszen nincs igazgatósága, felügyelőbizottsága és cégvezetője a vállalatnak.
Azt is írták, hogy a szeptemberi és októberi bérük két részben érkezett, amivel álláspontjuk szerint a vállalat megsérti a munka törvénykönyvét és a Dunaferr Társaságcsoport kollektív szerződését is.
A levelet Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszternek, Palkovics Lászlónak, az Innovációs és Technológiai Minisztérium tárcavezetőjének és Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszternek címezték, tőlük várják a segítséget.
Kérjük Önöket, hogy tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy a Dunaferr, valamint az ahhoz kapcsolódó vállalkozások, az azokban érdekelt dunaújvárosiak, a térség lakói ne tapasztalják meg azt, amit a korábbi években Ózdon vagy Diósgyőrben élők"
– írták. A szakszervezet korábban bírósághoz is fordult a kialakult helyzet miatt. A Dunaferr körüli gondokról már tavaly is írtunk.