Világszerte harmadával több bicikli fogyott a koronavírus-járvány kezdete óta, Magyarországon is ötödével többet adta el.
A járványhelyzet kezdete óta folyamatos és magas a kereslet a kerékpárok iránt, iparági becslések szerint 30-35 százalékkal több biciklit adtak el ez idő alatt, írja a Világgazdaság. A lap arról számolt be, hogy a sportboltok szinte a teljes készletüket értékesítették, mondta a lapnak a Magyar Kerékpáripari és Kereskedelmi Szövetség elnöke.
Sipiczki Róbert hozzátette, hogy a járvány nagyjából 15-20 százalékkal emelte meg a forgalmat Magyarországon is.
Az elnök elmondta, hogy az ipar és a kereskedelem nehezen reagált a hirtelen megnövekedett keresletre, márciusban még a tavaly megrendelt készletekből kellett gazdálkodni. Ennek egyik oka, hogy mivel hosszú a gyártási átfutás, a raktárak is kiürültek, a távol-keleti alkatrészek és kerékpárok importja késéssel érkezett meg, és ennél jobban csúszott az Európában összeszerelt biciklik szállítása.
A Világgazdaság értesülései szerint a magyar lakosság zöme a 80 és 120 ezer forint közötti kerékpárokat kereste. Az elektromos változatok is jól fogytak, ebből tavaly háromezret adtak el, idén előreláthatólag ötezer darab talál gazdára.
2019-ben 225 ezer kerékpárt értékesítettek Magyarországon, a közel 500 hazai kerékpárszaküzlet tavalyi együttes árbevétele így meghaladta a tízmilliárd forintot.
2020-ban várhatóan 250-260 000 bicikli kelhet el.