Vállalkozás hvg.hu 2020. március. 21. 16:42

Plexivel és rövidebb nyitvatartással védi dolgozóit az Aldi

Az élelmiszerlánc sávokkal jelzi a pénztár előtt az ajánlott távolságot vevői között.

Egészségünk közös megőrzése érdekében pénztárainkhoz védőplexiket szerelünk fel – írta az Aldi ügyvezető igazgatója. Az áruházlánc Facebook-oldalán megjelent posztjában Bernard Haider azt is közölte, hogy március 23-tól, vagyis jövő hétfőtől az Aldi-üzletek később nyitnak és korábban zárnak: hétfőtől szombatig 8-19, vasárnap 8-18 óra között tartanak nyitva.

Erre az egészség megőrzése mellett azért van szükség, mivel a koronavírus-járvány miatt megnövekedett forgalom jóval több munkát igényel a boltokban és a központi raktárban is. „Az intézkedés bevezetésével több idő jut majd polcaink feltöltésére, a vásárlói igények kielégítésére. Az új nyitvatartási rend hatásait folyamatosan elemezni fogjuk, és szükség esetén döntésünket felülvizsgáljuk” - írja Bernard Haider.

Az Aldi ezen túl jó tanácsokat is ad vásárlóinak. Felhívja a figyelmüket például arra, hogy lehetőség szerint egyedül menjenek vásárolni, hogy ne alakuljon ki tömeg, segítsék idős családtjagjaikat, ismerőseiket azzal, hogy helyettük is bevásárolnak. A készpénzfizetés helyett a bankkártyát ajánlják mint gyorsabb és higiénikusabb megoldás, ezen túl azt kérik, hogy a vásárlók tartsanak egymástól 1-2 méteres távolságot. Ehhez a pénztáraknál leragasztott sávokkal jelzik az ajánlott távolságot. Kérik azt is, hogy a vevők vegyék komolyan a higiéniai ajánlásokat, legyenek türelmesek és a felhalmozás helyett háztartási mennyiségben vásároljanak.

 

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.