Vállalkozás hvg.hu 2019. november. 20. 13:45

300 forint egy éjszaka a japán hotelben, de van egy kis csavar a történetben

Mégpedig az, hogy az egész világ követheti az interneten élőben az ott töltött időszakot.

A 27 éves Inoue Tecuja nagyszüleitől örökölte a Fukuokában található Asahi Ryokan elnevezésű szállodát, és már az elején azon kezdett el gondolkodni, hogyan tudná feldobni az üzletmenetet, hiszen nem volt annyi vendég, amennyi fenntarthatóvá tette volna az üzemeltetést. A végső ötletet egy brit turista adta, aki élőben közvetítette a hotelben töltött napjait.

Meghirdette hát Inoue az egyik – legkevésbé népszerű – szobáját, hogy abban mindössze 100 jenért, azaz körülbelül 300 forintért lehet eltölteni egy éjszakát, cserébe azonban élőben közvetíti az egészet az interneten.

Persze valamennyire azért meg lehet őrizni a privát szférát: a videó csak képanyag, így a beszélgetéseket, telefonhívásokat nem lehet követni a YouTube-on. A vendégek a villanyt is lekapcsolhatják, és a fürdőszobában sincs kamera.

A szobát azóta többen kivették, főleg olyan fiatalok, akiknek kevés pénze van az igen drágának számító Japánban az utazgatásra. „A fiataloknak kevésbé okoz gondot, hogy a világ elé tárják a privát szférájukat, sokuknak teljesen rendben van, ha egy napig bárki követheti életüket az interneten” – mondta a hoteltulajdonos a CNN-nek.

Bár az alacsony ár természetesen veszteséget termel, a YouTube-csatorna már túl van az ezer feliratkozón, és amint eléri a legalább 4 ezer nézett órát, akkor már hirdetéseket is el tud helyezni, így pedig extra bevételt is tud majd generálni – legalábbis reméli.

hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.