Vállalkozás hvg.hu 2019. június. 17. 10:42

Másik cég túrta ki a corvinos tetőmozit

A Budapest Rooftop Cinema szerint lenyúlták a koncepciójukat, ezért perelni fog.

Nem lesz az idén Budapest Rooftop Cinema a Corvin Plázában – közölte a társaság a Facebook-oldalán.

A korábban a Corvin Áruház tetőteraszán működtetett szabadtéri mozi tavaly a Corvin Clubban tartott razzia és annak bezárása miatt vált hontalanná, ekkor azonban végül a Corvin Pláza adott helyet a vetítéseknek.

A posztban most azt írta, idén itt sem kezdheti meg a tevékenységét, mert bár a tárgyalások elkezdődtek, a pláza egy másik szolgáltatóval egyezett meg, a Budapest Rooftop Cinema szerint pedig lemásolták az ötleteit.  

A Kultik Mozihálózat Kultik Sky Cinema néven indítja a helyszínen moziját, melynek koncepciója kísértetiesen hasonlít ahhoz, amit mi dolgoztunk ki: az általunk tervezett fejlesztéseket – amelyeket természetesen megosztottunk a plaza üzemeltetéssel is – most ők megpróbálják ugyanúgy megvalósítani, mintegy 'kimásolva' a tervezetünk minden lényegi elemét

– írták, hozzátéve, hogy a bevásárlóközponttól semmilyen választ, érdemi magyarázatot nem kapta arra, mi volt az oka annak, hogy egy ez idáig számunkra teljesen ismeretlen társasággal egyezzen meg a cég háta mögött.

A Budapest Rooftop Cinema csapata azzal érvel, hogy a Tetőmozi márka és az ehhez tartozó minden kiegészítő attribútum az ő elképzeléseik alapján jött létre, és a saját szellemi termékük, a Kultik Sky Cinema pedig most ezt a már bejáratott, megismertetett, jó hírűvé vált szolgáltatást utánozza erőfeszítés nélkül. A cég szerint jellegbitorlásról van szó, mert a márkanevüket, a jellegzetes arculati elemeiket az engedélyük nélkül, megtévesztésre alkalmas módon használja fel a másik cég.

Azt írják, egy együttműködési tárgyalást kezdeményeztek, de eddig a Kultik Mozihálózat tulajdonosai és a Corvin Plaza üzemeltetése is elzárkózott az egyeztetéstől, ezért jogi útra terelik az ügyet, az ügyvédjük megteszi a szükséges lépéseket.

A Kultik Mozihálózat egyébként 2016-ban alakult, tulajdonosai a hódmezővásárhelyi Mozaik mozit, a salgótarjáni Apolló mozit és a pécsi Uránia mozit üzemeltető cégek, valamint egy Black Laster Kft. nevű cég. A csoport célja egy olyan mozihálózat létrehozása volt, amelynek tagjai önállóak maradnak, de egységes arculattal, közös fellépéssel akartak szembeszállni a multiplexekkel. A hálózatnak főleg vidéki tagjai vannak, illetve a Csepel mozi is hozzátartozik, valamint több balatoni kertmozi.