Vállalkozás hvg.hu 2019. május. 31. 14:24

Fennakadtak a hálón, törvénytelenül kezelte a horgászok adatait a MOHOSZ

A kötelező horgászkártyák kiváltáshoz kértek olyan adatokat több százezer horgásztól, amelyek kezelésével adatvédelmi jogszabályokat sértettek. A fideszes képviselő vezette Magyar Országos Horgász Szövetség nyár végéig kér haladékot a rendszer átalakítására.

Több százezer horgásznak kellett az adóazonosítóját, illetve az adókártyáját beszkennelve is feltöltenie a rendszerbe ahhoz, hogy januártól megkaphassa azt a horgászkártyát, amely nélkül sem országos, sem területi horgászjegyet nem lehetett az idén már kiváltani.

A jogsértő adatszolgáltatásról az agrárszektor.hu szerzett tudomást Magyar Zoltán, a Jobbik képviselőjének egy határozati indítványából, amelyhez egy hivatalos levelet is mellékelt. A képviselő a horgásztársadalmat érintő, tarthatatlan adatszolgáltatási kötelezettség feloldását kéri, a mellékelt levélből pedig kiderül, hogy a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság is jogsértőnek ítélte a gyakorlatot, elmarasztalta a Magyar Országos Horgász Szövetséget, amely augusztus végéig kért haladékot a hatóságtól a rendszer átalakítására.

Januártól kötelező a kártyákat kiváltaniuk a horgászoknak, ennek hiányában nem lehet horgászjegyeket vásárolni, magyarul, sehol nem lehet horgászni. A plasztikkártya a papíralapú horgászigazolványt váltotta ki. Azt pedig Szűcs Lajos, fideszes képviselő, a MOHOSZ elnöke még tavaly, a horgászok nagyköveteinek versenyén magyarázta, hogy a plasztikkártyával első körben egyszerűsödik az adminisztráció, később pedig arra is alkalmas lesz a rendszer, hogy a fogási naplókon keresztül, azokkal összekötve meg lehessen állapítani, hogy egy horgászhelyen milyen telepítésre van szükség.

hvg360 Medvegy Gábor 2025. április. 27. 18:20

Amikor pályázaton keresett hóhért az állam, csúfolódás miatt lépett vissza az egyik jelentkező

Karinthy Frigyesnek bíróságon kellett magyarázkodnia 1925 áprilisában sátánistának és pornográfnak tartott novellája miatt, végül nyolcnapi elzárásra ítélték az írót. A budapesti rendőrkapitányt azzal nyaggatták, hogy állapítsa meg az apaságot – ujjlenyomat alapján. A száz évvel ezelőtti újsághírekből az is kiderül, hogy „aranyos kis majomnak” tartották a divatos párizsi nőket, a jövő emberét pedig kopasznak, fogatlannak és nagyfejűnek képzelték el.