Vállalkozás Zelki Benjámin 2019. május. 14. 06:10

Miért kell hosszabb szakaszon pótlóbuszozni a 3-as metró helyett hétvégente?

A metró újpesti szakaszának felújítása már véget ért, de a középső még el sem kezdődött. Hétvégenként mégis pótlóbuszozni kell a vonalnak ezen a részén is. A BKV elárulta, hogy miért.

2017 novemberében kezdődött és márciusban ért véget a 3-as metró északi, Újpest-központ és a Lehel tér közötti szakaszának felújítása, majd áprilisban indult a déli, Kőbánya-Kispest és a Nagyvárad tér közötti szakasz modernizálása. Az utasok április vége óta mégis Kőbánya-Kispest és a Lehel tér között kényszerülnek pótlóbuszozásra minden hétvégén, míg hétköznap csak Kőbánya-Kispest és a Nagyvárad tér között.

A középső, Lehel tér–Nagyvárad tér közti szakaszon 2017 vége óta nem jár a metró hétvégente, és mivel a BKV még januárban azt írta kérdésünkre, hogy

a 3-as metró teljes rekonstrukciója a tervek szerint 2022 végére ér véget, ez azt jelenti, hogy itt, éppen a legforgalmasabb szakaszon összesen öt éven át nem közlekedik a metró szombaton és vasárnap.

Szigeteléseket végeznek

Megkérdeztük a BKV-t, hogy mi indokolja ezt. A társaság válaszában azt írta, olyan nagy időráfordítással járó szigetelési munkálatok folynak a középső szakaszon, amelyek kizárólag a forgalom szünetelése mellett végezhetők, és ezekre az éjszakai üzemszünetek nem biztosítanak elegendő időt.

A metróvonal középső szakaszának felújítására és akadálymentesítésére vonatkozó felméréseket és vizsgálatokat is hétvégén végzi a BKV, annak érdekében, hogy a hét közbeni utasforgalom minél kevesebb kellemetlenséggel járjon.

A társaság honlapjáról az is kiderül, az újpesti szakasz lezárásának idején a síneken hozták be az építéshez szükséges szállítmányokat is Kőbánya-Kispest felől, mivel ott van a metró felszíni kijárata. Ezért kellett minden éjszaka is 20:30-tól lezárni a metró teljes szakaszát.

Ezek az esti lezárások viszont legalább véget értek az északi szakasz átadása óta.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?