Vállalkozás hvg.hu 2019. február. 12. 12:41

Embernek be sem kell mennie a Hell új automata gigaraktárába – videó

A magyar cég új raktárában lézerrel tájékozódó daruk szedik le a polcról az árut, a működésről látványos videót mutatott be a cég.

Átadták kedden a Hell Energy Magyarország Kft. új magasraktárát, amely teljesen automatizált, ezért a karbantartókon kívül embereknek nem is kell bemennie, hogy az ott tárolt italokat kamionokra rakodják.

A töltőüzemmel és az italdobozgyárral is összekapcsolt automatizált raktár egy 30 méter magas épület, amelyhez 1800 tonna acélt használtak fel, az állványrendszer pedig nem csak tárolásra szolgál, de ez az épület váza is.

A magasraktár 31 ezer raklap befogadására alkalmas, ezeket hat gigantikus daru pakolja a polcokra. Az épületben nincs világítás, a gépek szenzorokkal és lézerrel tájékozódnak. A gépek egy külön ide tervezett szoftverrel irányíthatók, emberi kézre csak a platóra rakodáskor van ismét szükség.

A cég közölte, a magasraktárral egy csaknem 30 milliárd forint összértékű beruházás utolsó szakaszát zárták le, 2011-ben a cég ugyanis saját töltőüzemet épített, 2017 nyarára pedig megépítették Magyarország első alumíniumitaldoboz-gyárát. A szikszói üzemben napi 4,5 millió darab energia- és üdítőitalt állítanak elő. A több mint 30 milliárd forintos beruházáshoz 7 milliárd forint kormánytámogatást is kaptak.

Az új raktár avatásán a szalagot Titan, a világhírű robot vágta át.

hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.