Döntött a kormány: jönnek a megújuló energiaforrások.
Az Azonnali.hu szúrta ki a Die Welt tudósítását, amely szerint a német kormány 2038-ra kivezeti a szénenergiát. Ez azt jelenti, hogy addigra le kell kapcsolni az utolsó német szénerőművet is. A lap emlékeztet, a németországi áramtermelés nagyjából 40 százaléka szénerőművekből származik, ennek akar most véget vetni a német kabinet.
Mindez nem lesz olcsó. Nagyjából minden érintettnek jelentős kártérítést fizetnek majd: mind a szénerőművek üzemeltetőinek; mind az áramfogyasztóknak az áramár drágulásának ellensúlyozására; mind azon régióknak, amelyek a barnakőszén kitermeléséből élnek. Ezek a tartományok összesen 40 milliárd euró (12 800 milliárd forint) értékben kaphatnak kárpótlást a szövetségi államtól.
A németországi szénerőműveket azért kell bezárni, mert az ország vállalta: a széndioxid-kibocsátási értéke 2050-re a 1990-es szint alá csökken.
A szenet Németország megújuló energiával váltaná ki: 2030-ra a német áramtermelés 65 százaléka megújulókból kellene, hogy származzon a tervek szerint.