Vállalkozás hvg.hu 2018. szeptember. 17. 16:56

A Coca-Cola is kannabiszos üdítőt készül gyártani

Az óriáscég az orvosi célra szánt származékkal próbálkozik.

A Coca-Cola is beszállna a kannabiszüzletbe: a világ legnagyobb üdítőital-gyártója vizsgálja a lehetőségét annak, hogy a szer származékával dobja fel egyes termékeit – írja a Bloomberg. A hírügynökség szerint a társaság nem a pszichoaktív, hanem gyógyhatású kannabiszszármazékkal, a CBD-vel készítene italt, erről jelenleg is tárgyal egy kanadai marihuánagyártóval, az Aurora Cannabisszal.

Kent Landers, a cég szóvivője a Bloombergnek a piac gyors fejlődésével indokolta a fejlesztést, amelyről egyelőre nem született döntés a Coca-Colánál. Az együttműködés hírét mindenesetre a harmadik legnagyobb kanadai marihuánafeldolgozó, az edmontoni Aurora is megerősítette.

Nem az atlantai cég az első, amelyik igyekszik hasznot húzni a kannabisz legalizálásából. Augusztusban a Corona gyártója, a Constellation Brands jelentette be, hogy 3,8 milliárd dollárért felvásárol egy szintén kanadai céget, a Canopy Growth marihuánafeldolgozót. Egy másik sörgyártó, a Molson Coors Brewing szintén kanadai céggel tárgyal kannabisztartalmú italok fejlesztéséről, míg a Heineken tulajdonában levő Lagunitas sörmanufaktúra alkoholmentes, THC-tartalmú italok gyártását jelentette be.

A Coca-Cola nem csak ebben az irányban nyit: a társaság felvásárolja a világ egyik legnagyobb kávézóláncát, a Costa Coffee-t. Az 5,1 milliárd dolláros üzletet augusztus végén jelentették be.

A marihuána egyelőre csak az USA egyes tagállamaiban engedélyezett, nemzeti szinten nem, ám orvosi célú felhasználása egyre inkább elfogadott az országban. Júniusban kapta meg az engedélyt az első olyan gyógyszer, amelyet a növényből gyárt a GW Pharmaceuticals.

(Bloomberg)

Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?