Nem tetszett egy trafikosnak, hogy nem maradhatott egyedül a faluban, és a bíróság neki adott igazat.
Egy faluban egy trafikra kötött koncessziós szerződést az állam, majd kiírt egy másik koncessziót is. Az első trafikos erre beperelte az államot és meg is nyerte a pert – írta a Napi.hu.
Egy Heves megyei faluban egyetlen trafikkoncessziót osztott ki az állam, majd arra hivatkozva, hogy időközben megnőtt a település lakóinak a száma, egy év múlva kiírt és megkötött még egy koncessziót. Az első trafikos sérelmezte a konkurencia megteremtését és beperelte az államot, 3 millió forint kártérítést követelve.
A trafiktörvény szerint ott a kétezer lakosúnál kisebb helyeken legfeljebb egy trafik működhet. Ahol a népesség száma a kétezer főt meghaladja, ott legalább egy trafik lehet, és minden kétezer fő lakos után további egy jogosult üzemeltethet trafikot. A megfogalmazás bonyolultan hangzik, de mégis fontos, az állam ugyanis arra hivatkozott a bíróság előtt, hogy amint a település létszáma meghaladja a kétezret, joga lesz egy második koncessziót kiírni. Az első trafikos azonban úgy értelmezte a törvényt, hogy ha vele már szerződést kötöttek, akkor hiába nő a népesség, csak akkor lehetne újabb dohányboltot beengedni, ha legalább négyezren laknának ott.
A bíróság a trafikosnak adott igazat. A másodfokú döntésben kiemelték: az állam nem a közhatalom szereplőjeként okozott kárt, hanem a gazdasági élet szereplőjeként. Az állam ez után felülvizsgálatot kért a Kúriától, de ott is vesztett.