Vállalkozás hvg.hu 2018. február. 27. 12:44

Méghogy egyenlőség? A férfiak fizetésének kétharmadát kapják a nők a brit bankokban

Szinte esélyük sincs a nőknek, hogy olyan pozícióba kerüljenek a brit bankokban, ahol már jó fizetés jár.

A férfiak fizetésének kétharmadát kapják meg a nők sok brit banknál – írta meg a Reuters. A StanChart nagy-britanniai dolgozói körében 30 százalék a különbség a két nem fizetései között, a Virgin Money-nál pedig 32,5 százalékkal keresnek kevesebbet a nők. Ez utóbbi az egyetlen olyan brit nagybank, amelynek a vezetője egy nő.

Nemrég más bankok is hasonló adatokat adtak ki: a Lloyds 32,8, a Royal Bank of Scotland pedig 37 százalékos különbségről számolt be. A legnagyobb különbség azonban a Barclaysnál van, ott a nők fizetése alig a fele annak, amit a férfiak kapnak.

A nemi diszkriminációt tiltják a brit törvények is, de ezek csak arról szólnak, hogy az azonos pozícióban lévő emberek között nem szabad különbséget tenni. A problémát az jelenti, hogy a bankok felső vezetésébe sokkal nagyobb eséllyel kerülnek be férfiak.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.