Vállalkozás hvg.hu 2018. február. 02. 12:58

Nemsokára elfelejthetjük a rutint: az IoT leolvassa helyettünk a villany- és a gázórát

Szép volt, most már okos is lett Budapest: átadták azt a hálózatot, mellyel a cégek távolról is hatékonyan kapcsolódhatnak a különböző IoT-szenzorokhoz. Állatenyésztőktől a közműszolgáltatókig mindenkinek egyszerűbb lesz.

Átadták az Invitech Solutions Budapestet lefedő LoRa-technológiájú hálózatát, mely az Internet of Things (IoT – interneten keresztül összekapcsolt és irányított eszközök hálózata) egy platformja - írta a 24.hu.

Az extrém alacsony energiaigényű, nagy hatótávolsággal rendelkező (ún. Long Range) vezetéknélküli megoldással a cégek hatékonyan kapcsolódhatnak IoT-szenzorokhoz. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy például a közműszolgáltatók távolról is képesek lesznek leolvasni a fogyasztási adatokat, az irodaépületek üzemeltetői hatékonyabban intézik a felügyeletet és a riasztásos eseteket, de az állattenyésztés eredményesebbé tétele kapcsán is futott már pilot projekt.

A technológia jól alkalmazható nagyobb, mobillefedettség és vezetékes energiaellátás nélküli területeken is. További előnye a rendszernek a nyílt forráskódú fejlesztői bázis, illetve az adattovábbító egységek kis helyigénye.

hvg360 Somfai Dávid 2025. május. 02. 10:30

Blackout után: az évek óta veszélyhelyzetekre hivatkozó kormány épp a valódi veszélyhelyzet kockázatát neveti ki

Nemrég még bírálta a Fidesz az Európai Bizottságot, amely válsághelyzetekre igyekezett felkészíteni az uniós polgárokat. Pedig a nagy ibériai áramszünet megmutatta, milyen fontos készülni a kritikus helyzetekre. Közben itthon nem könnyű hivatalos tájékoztatáshoz jutni arról, hogy mi a teendő hasonló esetben. Pedig sok múlik a lakosság felkészültségén, mondta Vasárus Gábor, aki régóta foglalkozik a klímaváltozással összefüggő katasztrófahelyzetekre való felkészüléssel.