Ez a legendás motor a jelek szerint egy meghatározott korosztály rajongásához, életérzéséhez köthető. A Harley-Davidson a II. világháború utáni baby boom generáció emblematikus járműve. De miután ez a korosztály lassan eltűnőben van, valami nagyon megváltozott a Harley-Davidson forgalmában is.
Az amerikai The Motorcycle Industry Council adatai szerint 1990-ben még a Harley-tulajdonosok átlagéletkora 32 év volt, most már negyvenhét évre emelkedett ez a szám. Jelenleg a Harley-Davidsont hajtók 46 százaléka ötven fölötti, és a 30-34 éves Harley-motorosok aránya csak 10 százalék. Valamit tehát ki kellett találni. Már a kétezres évek elején beindították a „Riding Academy” kezdeményezést. A Harley-motorokat árusító kereskedések motorvezetői tanfolyamot hirdettek. A három-négynapos kurzus kb. 300 dollárba kerül, az ár persze városonként változik. Jelenleg már ötven város 245 eladási központjában lehet tanfolyamra jelentkezni.
2014 óta ugrott meg igazán a Harley-Davidson oktatási kedve. De a gyümölcs még nem érett be. A tavalyi év első háromnegyedében 124 777 új motort adtak el, az előző év hasonló időszakában még 135 581-et. Tehát csökkent a forgalom. De a Harley nem adja fel. Az új célközönség: a hölgyek. Jelenleg csak az összes motoros amerikai 14 százaléka tartozik a gyengébb nemhez. De a Harley ezen változtatni akar.
Ha a mama motorozik, a lánya is fog
– ez a cég egyik új jelmondata. És a programhoz sikerült néhány eladható reklámarcot is szerezni, például a 25 éves Samantha Kay-t vagy Jessica Haggette-t, aki a „The Litas” nevű női motoros klub alapítója. A Harley célja újabb fanklubok megalakítása és kétmillió új rajongó toborzása. Persze a döntő tényező mégis csak az, hogy a legendás motorokat nem bagóért árulják: a legújabb olcsó verzió 11 300, az igényesebb változat 15 900 dollárba kerül, vagyis a Harley árai egyelőre csak a gazdag családok ifjú motorrajongói számára elérhetőek.