Európa utolsó magnókazetta-gyárának tulajdonosa elmeséli, miért lett újra menő a kazetta.
Thomas Bauer, Hollandia utolsó kazettagyárának tulajdonosa az Euronews-nak mesélt hobbijáról, mely nem mellesleg ismét jövedelmező üzletág lett.
Mint a cikkből kiderül, a '80-as évek-beli csúcsidőszakban még 400 000 kazettát adtak el, ám 2014-ben már csak 2000 példány fogyott világszerte belőlük. Az utolsó három évben azonban reneszánszát éli a kazetta, gyorsabban nő az irántuk való kereslet, mint bármely más médium iránt a zenei iparágban. A tavalyi évben már 15 000 kazettát adtak el.
Bauer azt meséli, régóta kazettarajongó, először csak kedvtelésből vette meg az eladásra kínált nagy múltú holland kazettagyárat. A vételár ugyanis egy autóéval megegyezett, de azt ő se gondolta volna, hogy a gyárból egyszer ismét jövedelmező üzlet lesz. Tíz éve azonban már ismét eladásra termel a gyár, ráadásul nem is rossz nyereséggel.
Bauer szerint két titka van a kazettagyártás újbóli sikerének: az egyik, hogy egyre kevesebben foglalkoznak ezzel, miközben hirtelen megindult a kereslet növekedése a kazetták iránt.
A másik ok szerinte, hogy az emberek egyszerűen kötődnek a kazettákhoz, nosztalgiaérzés fogja el őket, ezért örömmel vásárolnak ilyesmit. Nem azért vesz ma már senki kazettát, mert ne lehetne más adathordozón megszerezni a hangfelvételeket, vagy akár ingyen letölteni. Hanem mert virtuálisan meghallgatni nem olyan élmény, mint ismét kézbe fogni a régi szerkezetet, mondja Bauer.