Vállalkozás Juhász Gábor 2017. július. 27. 12:50

Terjeszkedik a sikerember egerszalóki szállodabirodalma

Újra megpróbálják bejegyeztetni a Grand Hotel Bohemia és a Grand Rock szállodacégeket. A vállalkozások mögött Szepesi Richárd idegenforgalmi vállalkozó áll, aki eladta a hegyaljai Andrássy Rezidenciát Mészáros Lőrincnek.

Nagy tervek formálódnak Grand hotelekről – a júniusi kudarc után e héten ismét megpróbálják bejegyeztetni a Grand Hotel Bohemia és a Grand Rock szállodacégeket. Mint a HVG a múlt hónapban elsőként megírta, Szepesi Richárd áll a cégek mögött, aki legutóbb akkor került a hírekbe, amikor tavaly karácsonykor Mészáros Lőrincnek eladta a hegyaljai Andrássy Rezidenciát. Az új cégek bejegyeztetése az adószám megszerzésének késedelme miatt akadt el. A második próbálkozás várhatóan sikeres lesz, és a cégek most megkapják a bírósági jóváhagyást. Mindkét céget Szepesi hozza össze, a részvényeken ő és a tavasszal létrehozott cége, a Dreamland Holding Zrt osztozik.

Az Egyesült Államokban is tanult Szepesi a szállodaszakma egyik sikerembere. 44 éves, Egerszalókról indult és 6 éve díjat kapott a Magyar Szállodaszövetségtől: ő lett az Év szállodása az egerszalóki Shiraz és a felsőtárkányi Bambara hotelek vezetéséért. A mostani terjeszkedés részint családi alapú, a felesége Kante Awa is benne van igazgatósági tagként az új vállalkozásokban. Ő egyébként Nagy Róza korábbi jegybanki főigazgató lánya, aki Szepesihez hasonlóan jogász és gyakorlott vállalkozó. Kante Awa nyert már budapesti trafikot is, miközben a jegybankhoz tartozó Giró Elszámolásforgalmi Zrt.-nél dolgozik.

Az 5-5 millió forint alaptőkéjű cégeknél Szepesi a kisebbségi részvényes, de osztalékelsőbbségi és vétójogot biztosító papírjai vannak. Ez arra utal, hogy a többségi tulajdonos Dreamland előbb-utóbb külső kézbe kerül.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.