Gergely Zsófia
Szerzőnk Gergely Zsófia

Újra kell tárgyalnia az elsőfokú bíróságnak a Lánchíd Palota ügyét, mert a Fővárosi Ítélőtábla szerdán az egész ügyet visszadobta a nem megfelelő bizonyítottságra hivatkozva – tudta meg a hvg.hu. Ezzel az állami Eximbank jár jól, mert első fokon még bukták a pert Nobilis Kristóf vállalkozóval szemben, így viszont mehet tovább a jogi huzavona.

A másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla szerdán meghozott ítéletében hatályon kívül helyezte a Lánchíd Palota bérletének ügyében még ősszel hozott, elsőfokú ítéletet – tudtuk meg az jogi eljárást követő, névtelen forrásból.

Első fokon novemberben a bíróság Nobilis Kristóf nagyvállalkozó javára döntött, akit az állami Eximbank perelt be a budai Lánchíd Palota bérleti szerződése ügyében. Az állami pénzintézet azt akarta elérni, hogy Nobilis másfél milliárd forintot fizessen vissza, és a bíróság érvénytelenítse a tíz évre kötött szerződést. Azonban a bíróság rendben találta a bérleti szerződést, kimondta, hogy nincs szó feltűnő értékaránytalanságról, illetve közpénzek hűtlen kezeléséről. A bank az elsőfokú ítéletet jogsértőnek titulálta, és azonnal jelezte, hogy fellebbeznek ellene.

Ez zárult le szerdán az elsőfokú ítélet hatályon kívül helyezésével, a bíróság ugyanis úgy látta, további bizonyításra van szükség – vagyis az ügy így megint visszakerül első fokra.

Ahogy megírtuk, miután az Eximbank első körben – nem jogerősen – elbukta a polgári pert, hűtlen kezelés miatt indult büntetőeljárás ugyanebben az ügyben Nobilis és két másik személy ellen. Egy forrásunk szerint nem lehet véletlen, hogy elkezdték kriminalizálni az ügyben érintett üzletembereket, miután a polgári eljárásban nyerésre álltak – erről itt olvashat részletesen.

Fazekas István

 

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.