Vállalkozás hvg.hu 2016. október. 20. 14:15

Ezek a legjobb és legrosszabb repülőterek

Újra összeállt az a lista, amelyen a legjobb és legrosszabb repülőterek szerepelnek annak alapján, milyen kényelmi szolgálatatásokat biztosítanak az utasoknak.

Egyre több repülőtéren igyekeznek utasbarát szolgáltatásokat nyújtani azoknak, akik kénytelenek az átlagosnál több időt eltölteni a területükön késés vagy hosszú átszállási idő miatt. Persze akadnak szép számmal olyanok is, amelyek nem kényeztetik el az elcsigázott utazókat.

A Kalauz reptéri alváshoz (The Guide to Sleeping in Airports) elnevezésű weboldal évek óta listázza a légikikötőket aszerint, hogy milyen pihenési lehetőségeket kínálnak a járatukra várakozóknak.

Idén a szingapúri Csangi nemzetközi repüőtér három kategóriában is a legjobb lett: ott lehet a legjobban aludni, ott a legkellemesebb várakozni az átszállásra, és összességében is az nyújtja a legjobb élményt. Az ingyen használható, kényelmes heverők és masszázsszékek itt alapfelszereltségnek számítanak, a repülőtérnek ugyanis van lepkeháza, úszómedencéje és mozija is. Sőt, folyamatban van egy nagyszabású fejlesztési projekt is, amelynek keretében beltéri erdőt hoznak létre több túraútvonallal és egy negyven méter magas vízeséssel.

Kattintson galériánkért!
AFP / Alphonsus Chern

A legkevésbé a szaúd-arábiai King Abdulaziz Nemzetközi Repülőtér nyerte el az utasok tetszését: mindhárom kategóriában utolsó lett. Az értékelők szerint a bevándorlásiak iszonyú lassan végzik a munkájukat, emiatt rengeteget kell sorba állni, kevés az ülőhely, és ami van, az is kényelmetlen, ráadásul gyenge a higiénia. A reptér jövőre új terminállal bővül, így lehetséges, hogy a 2017-es listán előkelőbb helyen végez majd.

A legjobb repterek között az ázsiaiak állnak az élen, európaiak követik őket. Hongkong tavaly az ötödik helyen végzett, idén azonban nem került a top tízbe, és Kuala Lumpur is kicsúszott az élmezőnyből.

Először került fel a listára az Oszakai-öbölbe épített mesterséges szigeten álló Kanszaj, illetve a tallinni nemzetközi repülőtér.

A legjobb élményt nyújtó repterek
1. Csangi nemzetközi repülőtér (Szingapúr)
2. Incshon nemzetközi repülőtér (Szöul, Korea)
3. Haneda nemzetközi repülőtér (Tokió, Japán)
4. Taojüan nemzetközi repülőtér (Tajpej, Tajvan)
5. müncheni nemzetközi repülőtér (Németország)
6. Kanszaj nemzetközi repülőtér (Oszaka, Japán)
7. vancouveri nemzetközi repülőtér (Vancouver, Kanada)
8. helsinki nemzetközi repülőtér (Vantaa, Finnország)
9. tallinni nemzetközi repülőtér (Tallinn, Észtország)
10. Kloten nemzetközi repülőtér (Zürich, Svájc)

Kattintson galériánkért!

A legrosszabb élményt nyújtó repterek
1. King Abdulaziz nemzetközi repülőtér (Dzsedda, Szaúd-Arábia)
2. dzsubai nemzetközi repülőtér (Dzsuba, Dél-Szudán)
3. Port Harcourt-i nemzetközi repülőtér (Port Harcourt, Nigéria)
4. taskenti nemzetközi repülőtér (Taskent, Üzbegisztán)
5. santorini nemzeti repülőtér (Santorini, Görögország)
6. chaniai nemzetközi repülőtér (Kréta, Görögország)
7. heraklioni nemzetközi repülőtér (Kréta, Görögország)
8. Simón Bolivar nemzetközi repülőtér (Caracas, Venezuela)
9. London Luton nemzetközi repülőtér (Luton, Anglia)
10. Tribhuvan nemzetközi repülőtér (Katmandu, Nepál)

Kattintson galériánkért!

 

Itthon Lőrincz Tamás 2025. január. 11. 07:00

Az olimpia nagy részén Magyarországon lehetett Sulyok Tamás, de a teljes 228 millió forintos szállásdíjat ki kellett fizetni

Novák Katalinnak és kíséretének még 2023-ban az olimpia teljes idejére foglaltak szállást Párizs egyik legelegánsabb hoteljében, de a köztársasági elnök lemondása után Sulyok Tamás és delegációja mehetett a francia fővárosba. Az új államfő viszont mindössze három napot töltött ott, és miután a foglalást már nem lehetett módosítani, a korábban meghatározott 228 millió forintos összeget kellett kifizetni a szállásért – tudta meg a HVG. Sulyok Tamás Facebook-oldala szerint az olimpia helyett például a Balatonon, valamint Mánfán lehetett, utóbbi helyen feleségével lelkigyakorlaton vett részt és a „rohanó hétköznapoktól elszakadva elcsendesedtek”.