Vállalkozás hvg.hu 2016. október. 13. 14:48

Széles Gábort átverték

A milliárdos üzletember belekeveredett egy abszurd autóipari történetbe, amelynek során lehúzták 150 ezer euróval, de nem kapott cserébe semmit.

Csalás miatt tett feljelentést Széles Gábor milliárdos jobboldali üzletember Ács László ellen, aki 150 ezer eurót (több mint 45 millió forintot) kért tőle kölcsön egy autóipari bizniszhez – írja az Átlátszó. A rendőrség meg is gyanúsította Ácsot.

A feljelentés szerint Ács a Szlovákiában felszámolás alatt álló K1 Attack sportautógyár megvételére és Magyarországra áttelepítésére kért pénzt Szélestől, a kölcsön fedezetének pedig két sportautót, az ezek gyártásához szükséges berendezéseket, a licencjogot, valamint a Bontino-típusú elektromos kisautók 40 tonnát kitevő alkatrészeit ajánlotta fel. Ács László azt állította, hogy rendelkezik a Bontino feltalálójának és tulajdonosának, Horváth Sándor Lászlónak a felhatalmazásával is a sorozatgyártásra vonatkozóan.

A K1 Attack Roadster sportautók egyedi gyártásúak, a különleges darabokért akár több tízezer eurót is elkérhetnek. Ács azt mondta, hogy a fedezetnek felajánlott alkatrészek összesen 400 ezer eurót érnek. A 150 ezer eurós kölcsönt a Nicole Diamond Company Kft.-nek a számlájára kérte, amelyről azt mondta, egy rokona, Nagy Brigitta az ügyvezetője. A cég többek között ingatlanügynöki tevékenységet, egyéb pénzügyi közvetítést, továbbá biztosítási ügynöki, brókeri tevékenységet, épületgépészeti szerelést, vakolást, valamint személygépjármű-, könnyűgépjármű-+kereskedelmet végez.

A szerződés megkötése után Széles Gábor várta, hogy a fedezetül szolgáló dolgokat, köztük a két egyedi sportautót a székesfehérvári Ikarus-telephelyre szállítsák, és minden ott maradjon, amíg Ács Lászlótól a pénzét vissza nem kapja, de a szerződésben nem szerepelt szállítási határidő, Ács pedig a mai napig nem szállította le az alkatrészeket és a sportjárgányokat. Ács utóbb nem igazolta azt sem, hogy tényleg az övéi a fedezetül kínált ingóságok, ezért Széles felszólította, hogy fizesse vissza a kölcsön összegét, valamint felmondta a szerződést is. Miután Ács közölte, hogy a pénzt nem tudja visszafizetni, az alkatrészeket és a berendezéseket pedig nem kívánja beszállítani, Széles feljelentést tett a rendőrségen. A Budapesti Rendőr-főkapitányság közölte, a nyomozás folyamatban van csalás bűntett gyanúja miatt.

Ács László, aki egyébként a Zöldek Pártjának az elnöke, az Átlátszónak azt mondta a történtekkel kapcsolatban, hogy azért nem akarta Széles Gábor telephelyére vinni az autóalkatrészeket és a két értékes sportautót, mert attól tartott, hogy később nem fog azokhoz hozzájutni. Úgy véli ugyanis, hogy az üzletember egy értékes dolgot sokkal alacsonyabb áron akart megszerezni. A férfi szerint a köztük lévő vita polgári peres eljárás keretében rendezhető lenne, és nincs szükség büntetőeljárásra. Ő ártatlannak vallja magát az ügyben.

Horváth Sándor László, a Bontino elektromos kisautók feltalálója azt közölte a lappal, hogy megrökönyödött azon, hogy Ács László úgy tárgyalt és zálogosította el az ő tulajdonát, hogy azt a sajátjaként tüntette fel, és úgy vett fel kölcsönt, hogy arról nem számolt be. Mint mondta, szerinte ez büntetendő, Áccsal egyébként soha nem is találkozott, de egy régi barátja, Tóth Balázs ajánlotta be neki, mondván hogy Ácsnak vannak befektetői kapcsolatai Magyarországon. Végül adott egy meghatalmazást Ácsnak, aki azt nem is írta alá, de Horváth közölte, egyébként nem akarta eladni a Bontinót, csak befeketetőket keresett. Horváth Sándor Lászlónak egyébként a korábbi magyarországi cége, a BRIXXON Elektromos Autókat Tervező, Gyártó, Fejlesztő és Forgalmazó Kft. kényszertörléssel szűnt meg, a feltaláló pedig tavaly június óta el van tiltva az itthoni cégvezetéstől. A lap szerint az új BRIXXON németországi székhellyel működik.

Tóth Balázs azt mondta, a K1 Attack megvétele az ő ötlete volt, Ács Lászlóval tavaly decemberben ismerkedett meg, majd Tóth közel 5 millió forintot adott Ácsnak arra, hogy hitelt intézzen neki, hogy megvehesse a K1 céget a felszámolásból. Végül elmondása szerint Ács – akivel a Zöldek Pártjának honlapja miatt is van egy vitája – kiszorította az üzletből, ezért ő is beadja a feljelentését a férfi ellen.

A K1 Attack sportautókat és más kapcsolódó elemeket egyébként a szlovák felszámoló szerint Ács 85 ezer euróért vette meg

hvg360 Szabó Yvette 2025. január. 08. 06:30

Washingtonban is pontosan tudják, ki az a Tóni

A magyar kormány is áldozatául esett a távozó Biden-adminisztráció alig leplezett tisztogatásának, és ezzel próbára tette Trump és Orbán barátságát. Arról a szankciós listáról ugyanis nem könnyű lekerülni, amelyre az Egyesült Államok Pénzügyminisztériuma korrupció miatt feltette Rogán Antalt.