Vállalkozás MTI 2016. október. 11. 16:18

Note7: óriásit bukott a Samsung a tőzsdén

A Samsung Electronics dél-koreai vállalat kedden egy nap alatt elveszítette piaci tőkeértékének 8 százalékát, miután bejelentette, hogy a továbbra is fennálló biztonsági kockázatok miatt világszerte leállítja a Galaxy Note 7 okostelefonok eladását, és megszünteti a készülékek gyártását.

A szöuli értéktőzsdén 2008 óta a legnagyobb napi veszteségben, 8,04 százalékos mínuszban zártak a konszern részvényei, 17 milliárd dollárral, 195,6 milliárd dollárra csökkent a vállalat piaci tőkeértéke.

A Crédit Suisse svájci pénzügyi csoport elemzői - 19 millió készülékkel és 882 dolláros átlagárral számolva - éppen 17 milliárd dollárra becsülték a Samsung kieső bevételeit arra az esetre, ha leállítják a túlhevülésre hajlamos okostelefonok eladását.
   
Elemzők korábban arra számítottak, hogy a kieső bevételek és a visszahívás költségei együtt sem haladják meg az 5 milliárd dollárt, ha a negyedik negyedévben teljes gőzzel rákapcsolnak a Galaxy Note 7 típusú telefonok értékesítésére.
   
A Samsung készpénzállománya június 30-án mintegy 69 milliárd dollárt tett ki, így a cég várhatóan különösebb nehézség nélkül le tudja nyelni a veszteségeket. Ám a mostani dupla fiaskó, az, hogy a töltéskor túlhevülésre hajlamos első széria visszahívása után a cserekészülékeknél is hasonló jelenséget észleltek, rendkívül negatív hatást gyakorolhat a fogyasztók bizalmára. Egyes szakértők máris azt jósolják, hogy a kudarc tönkretette a Galaxy Note sorozat minden tagjának hírnevét, és jelentősen csökkenti a Samsung többi okostelefonja iránti keresletet is.

Eldőlt, itt a vége: soha többé nem gyárt Galaxy Note7-et a Samsung

Egy termékvisszahívás és egy "termékvisszahívás" után úgy tűnik, hogy pont kerül az eddigi legcsúfosabbra sikerült okostelefonos ügy végére.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.