Vállalkozás hvg.hu 2016. október. 11. 17:27

Gazdagabbnak akar látszani, mint amilyen valójában? Van megoldás

„Igenis, a ruha teszi az embert” – állítja a régi közmondás ellenkezőjét az egyik legismertebb francia áruházlánc, a Les Galeries Lafayette vezérkara.

 A Lafayette név már luxust sugall, tehát nem hétköznapi láncról van szó, ezekben az áruházakban csak a nagyon jól szituált franciák vásárolnak, leszámítva a leárazási időszakot. Most viszont a Lafayette a szerényebb jövedelműeknek is csábító üzletet kínál. Ha valaki fizet havonta 149 euró bérleti díjat, azaz évente kevesebbet, mint 1800 eurót, 20 világhírű divat cég, 1500 ruhadarabjából válogathat. 

Tehát, mondjuk a strasbourgi „bérletes”, egy közepes cégnél titkárnőként dolgozó hölgy, bemegy az ottani Lafayette áruházba, felpróbál néhány Kenzo, Carven, Manoush vagy Tara Jarmon márkájú cuccot. Aztán eldönti, melyik lesz a legdögösebb kiskosztüm a hétvégi bulira. Másnap futár szállítja házhoz a kiválasztott ruhadarabot. A buli után akár vissza is küldheti, és máris mehet egy új cuccot kinézni. Szóval évi kevesebb, mint 1800 euróból valaki rettentően divatos és elegáns lehet minden alkalomra. Vagyis sokkal gazdagabbnak, jobb módúnak tüntetheti fel magát, mint amilyen valójában – írja a Le Figaro. 

 Ezt a ruhabérlési szisztémát egy francia start-up találta ki és alkalmazta is, de nem márkás termékekre. A Lafayette továbbfejlesztette az ötletet és jelenleg öt francia nagyvárosban - Strasbourg, Nizza, Marseille, Nantes, Toulouse - működik a szisztéma. Ha beválik, a leghíresebb és legnagyobb Lafayette áruházba, a párizsiba is lehet majd bérletet váltani.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.