Jóváhagyta a versenyfelügyelet, hogy az ipari, és egészségügyi gázok piacán eddig is meghatározó Messer felvásárolja az Air Liquide magyar leányvállalatát. A globális cég Frankfurt am Main-i központjában a vásárlástól a pozíciók további erősítését várják.
A Gazdasági Versenyhivatal május 31-én kiadott engedélyével lezárult a Messer magyarországi leányvállalatának felvásárlási akciója, melynek eredméyeként a legnagyobb magánkézben lévő, németországi székhelyű iparigáz-gyártó felvásárolta az eddigi piaci riválisát, az Air Liquide Hungary Ipari Gáztermelő Kft.-t.
A vásárlással a Messer mintegy 50 alkalmazottat vesz át, valamint az magyar Air Liquide teljes eszközparkját és vevőkapcsolatait. A felvásárolt eszközpark magában foglal többek között egy levegőszétválasztó üzemet, két nitrogén-előállító üzemet, egy gázpalacktöltő üzemet, valamint olyan gázellátó eszközöket, mint tartálykocsik, vevőknél felállított tartályok és a teljes gázpalackállomány.
„A két vállalat tevékenysége, szervezeti, működési és termelési struktúrája ideálisan egészíti ki egymást. Számos szinergiát, pozitív hatást látunk a termelés, logisztika, értékesítés és a vevők ellátása terén egyaránt. Az Air Liquide Hungary Ipari Gáztermelő Kft. átvételével növelni tudjuk a gázellátás biztonságát és rugalmasságát, csökkenek a szállítási távolságok, közelebb kerülünk vevőinkhez és partnereinkhez. Tovább erősítjük pozíciónkat a magyar ipari gáz piacon, melyből vevőink is profitálnak.” – összegezte a tranzakció legfontosabb előnyeit Bohner Zsolt, a Messer Hungarogáz Kft. ügyvezető igazgatója.
A két vállalat integrálását és egyesítését a lehető legrövidebb időn belül végre kívánja hajtani a Messer a hatékonyság növelése érdekében. Az átmeneti időszakban az Air Liquide Hungary Ipari Gáztermelő Kft. új néven, Messer Iparigáz Kft.-ként folytatja tovább tevékenységét. Az akvizíció jól illeszkedik abba a növekedési stratégiába, amelyet a Messer a korábbi években elindított, folyamatos fejlesztésekkel erősítve saját termelési és ellátási kapacitásait.
Közeli tervei között szerepel többek között Tiszaújvárosban egy új levegőszétválasztó üzem indítása, a nyugat-magyarországi Ölbőn működő szén-dioxid-előállító üzem termelőkapacitásának a duplájára bővítése, további új vevői on-site nitrogén-előállító üzemek megépítése, illetve tartály- és palackállományának folyamatos bővítése és modernizálása.