Vállalkozás hvg.hu 2016. január. 13. 20:14

6500 embert küld el a General Electrics Európában

Két hónapra rá, hogy az amerikai General Electric megszerezte a francia Alstom SA-t, a cég bejelentette, hogy 6500 munkahelyet fog megszüntetni a következő két évben Európában. Magyarországon is van telephelyük, ami viszont biztos, hogy Németországban és Franciaországban lesznek a legnagyobb elbocsátások.

A General Electric azzal a feltétellel vásárolhatta meg a francia Alstomot, hogy legalább ezer munkahelyet fog létrehozni ezt követően Franciaországban. A GE legújabb bejelentése szerint 6500 munkahelyet fognak megszüntetni 2018-ig, de ez nem jelenti azt, hogy megszegnék ígéretüket. Annál nagyobb probléma ez viszont a többi Európai telephelynek, összesen 35 ezer alkalmazottja van a cégnek Európában.

Németországot érinti a legnagyobb elbocsátási hullám, ott ugyanis 1700 ember embert terveznek elküldeni, de Franciaországban is 765 állás fog megszűnni, azonban ott több új hellyel fogják kompenzálni a szervezeti átalakítást - tájékoztatta a Bloomberg hírügynökséget Renaud Petitjean, a GE szóvivője. Petitjean szerint a számok annak függvényében még változhatnak, hogy milyen megállapodásra jutnak a szakszervezetekkel.

A GE a saját és az Alstom részvényeseinek garantálta a 9,2 milliárd dolláros üzletet követően, hogy 50-60 százalékot is emelkedhet a részvények értéke, ami 2018-ban tovább emelkedhet 30 százalékkal.

Az amerikai cég korábban bejelentette, hogy 500 munkahelyet fog Amerikából áthelyezni, ebből 400-at Frandciaországba, a további 100-at pedig Magyarország és Kína között osztja el. A cég 2012-ben stratégiai megállapodást kötött a magyar kormánnyal, 2014-ben nyílt meg a cég budapesti Globális Üzleti Szolgáltató Központja, ami a cég globális stratégiájának részét képezi. A GE egyelőre nem jelentette be, hogy Magyarországon tervez-e leépítéseket.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.