A méhészek kampányának hatására több hazai üzletlánc is levette polcairól az EU-s és nem EU-s eredetű alapanyagokból álló mézkeverékeket, de a Tesco és az Aldi nem – írta a Magyar Nemzet.
Örülnek a magyar méhészek, hogy egyre több kereskedőlánc veszi le polcairól a botrányt okozó, silány mézkeverékeket, de annak már nem, hogy a történtek ellenére az Aldi üzletláncban Magyarországon egyáltalán nem forgalmaznak magyar mézet – mondta a Magyar Nemzetnek Petrus Lajos, a mézbotrányt kirobbantó Kaposvár és Térsége Méhészeinek Egyesülete elnöke.
Szerinte az összes különböző csomagolású és típusú mézük mind kínai keverék, pedig az Aldi tudja, hogy a kínai méz rossz minőséget takar, mert az egyesület információi szerint Németországban tiltja beszállítóinak, hogy kínai mézet használjanak a mézkeverékekben – tette hozzá a lap.
Az elnök szerint az Aldi korábban valótlanul állította a Magyar Nemzetnek, hogy a forgalomban lévő mézeik az összetevők és a származási hely tekintetében megfelelnek az előírásoknak. Ennek alátámasztására olyan vizsgálati eredményeket küldtek el a lapnak, amelyek szerint az Aldi polcairól levett és bevizsgált, Klenáncz József üzletember nevével jelzett méztételek 83 százaléka ipariméz-minőségű, nem kerülhetnének kereskedelmi forgalomba.
A láncok közül elsőként a CBA vette le a polcokról a címkéjükön EU-s és nem EU-s eredetűként feltüntetett mézeket, december elején a Spar is bejelentette, hogy kizárólag magyar mézzel tölti fel a készleteit az áruházakban, az Auchan és a Metro is megkezdte az átállást a magyar mézekre.