Egyáltalán nem vicc: egy izlandi testvérpár megépítette azt a mini-szélerőmű prototípust, amivel megtermelhető a szabadban a világításhoz vagy a mobiltelefon töltéséhez szükséges áram. A cégük ráadásul további három (egyre nagyobb) méretben is gyártaná az ultrakönnyű, szállítható szélturbinát, melynek beindításához (kis túlzással) elég egy erősteljesebb kilégzés is.
Einar és Agust Ágústsson két nap alatt összekalapozta a Kickstarteren azt az 50 ezer dollárt, amiből terveik szerint szériagyártásra éretté tehetik a Trinity-t. Vagyis azt a négy különböző méretben gyártani tervezett, szélenergia-termelésen alapuló rendszert, amivel a felhasználók mobilizálható, önállóan áramot előállítani képes szerkezetet használhatnak.
Az izlandi testvérek könnyű, egyszerűen kezelhető, felhasználóbarát mini-szélturbinái 50, 400, 1000, illetve 2500 wattos generátorra épülnek, illetve az ehhez illeszthető méretű lítium-ion akkumulátorokra. De az is közös jellemzőjük, hogy mindegyikük henger alakúra "összehajtogathartó" és így, miközben a legkisebb alig 60 dekás (ezáltal akár a hosszabb túrázások pihenői alatt is segítségül hívható), a legnagyobb is könnyen szállítható, mert elfér egy személyautó csomagtartójában.
A fivérek cégénél, a Janulusnál kidolgozott technológiának köszönhetően a felhasználó akkor is elegendő villamos energiával rendelkezhet, ha - hálózat híján - nincs a közelben áramvételezésre lehetősége. (A rendszer megtervezése, vizsgálata és folyamatos korrigálása, fejlesztése 2013 óta zajlik, a a fivérek a prototípusra is a Kickstarteren szedték össze a pénzt, és ennek köszönhetően sikerült szabadalommal is levédeni a megoldásaikat)
A legnagyobb Tinity modell akkora, hogy kerti-háztáji áramtermelésre alkalmas. Ahhoz ugyan nem feltétlenül használható, hogy a mosógép vagy az elektromos sütő üzemeljen róla, de az általános áramfogyasztási szükségleteket képes rugalmasan kielégíteni. A 2,5 kW maximális teljesítményre képes modell is ultrakönnyű: a sorozatgyártásban ma megtalálható „házi szélerőművek” pár száz kilogrammos tömegéhez képest a Trinity 2500 csak 19 kg.
Részben ez a „légiesség” az oka annak is, hogy a rendszer már 4 mph (vagyis mintegy 2 méter per szekundum!) szélsebesség mellett termelni kezd, így gyakorlatilag bárhová, ahol nincs teljes szélcsend, eredményesen telepíthető.
A könnyű kezelhetőség kritériumának Ágústssonék úgy kívának megfelelni, hogy a 3 késes turbinák 3 lábon álló törzsébe cserélhető, az elektromos autókban szabványosult akkumulátorokat terveztek, a lábazatra pedig többféle csatlakozót pakoltak. Így például a mini-székerék „lábából” közvetlenül vételezhetővé válik egy tablet töltéséhez szükséges 5 V (egy usb foglalton keresztül), de a nagyobb rendszerek esetében akár lehetősg van a 110/230 voltos feszültségen működő eszközök csaltakoztatására is.
Az erős és tartós műanyagból készült külső borítások alá - a Trinity 1000 és a Trinity 2500 modellek esetében - mindezeken túl inverter is került. Így a szélturbinával termelt villamos energia akár a hálózati visszatöltésre is alkalmas, ehhez csak szinkronizálni kell a rendszerhez a szélkereket.
Ha a Tinity sorozatgyártásba kerül, és néhány éven belül beváltja a hozzá fűzött reményeket, úton-útfélen lehet majd nagy csodálkozás…