Vállalkozás MTI / hvg.hu 2015. augusztus. 24. 05:22

Megbuktak az Uber-sofőrök a BKK-ellenőrzésen

Három ellenőrzött taxisból egy biztosan megbukott a BKK-ellenőrzéseken – írja a VG. Az Uber-sofőrökről azt írják, "jellemzően" ők sem feleltek meg az új taxiszabályoknak.

A taxirendelet augusztus 7-i hatálybalépése óta összesen 289 alkalommal ellenőriztek a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) Zrt. dolgozói, és 118 esetben intézkedtek – írta a Világgazdaság hétfőn.

A lap szerint a BKK munkatársai az Uber sofőröket is többször ellenőrizték, akik jellemzően nem tudták a jogszabályban meghatározott tevékenységi engedély meglétét igazolni, nem rendelkeztek személyszállítói vezetői igazolvánnyal, illetve kocsijuk nem felelt meg a kritériumoknak.

A Magyar Nemzet azt írta a múlt héten, hogy bár az Uber felajánlotta sofőrjeinek, hogy megadja a segítséget ahhoz, hogy az új jogszabályban előírt feltételeknek megfeleljenek (ehhez például speciális jogosítvány, és külön levizsgáztatott autó is kell, míg az Ubernél jellemzően teljesen civil autósok dolgoznak), egy Uber-sofőrnek 100-200 ezer forintjába kerülhet a szükséges papírok megszerzése, és van, aki ebbe már nem hajlandó invesztálni, inkább kiszáll.

A BKK közléséből, amely a VG-ben hétfőn jelent meg, nem derül ki, hogy az említett 118 esetből mennyi volt az Uber-sofőr, és mennyi mondjuk a hagyományos, túlszámlázó taxishiéna.

A hiányosságok megállapítását követően a BKK bejelentést tett az illetékes hatóságok felé (Nemzeti Közlekedési Hatóság, Nemzeti Adó- és Vámhivatal). A hatósági eljárás lefolytatására kizárólag az NKH jogosult, amely engedély nélküli személyszállítási tevékenység miatt 600 ezer forint bírságot szabhat ki és kitilthatja az érintett járművet a forgalomból – írta a Világgazdaság.

Az Uber ellen tüntető taxisok
Túry Gergely
hvg360 Arató László (EUrologus) 2024. december. 02. 09:36

Sok jóra nem számíthat a magyar kormány az új Európai Bizottságtól

A régi lendülettel veszi elő a magyar ügyeket a decemberben hivatalba lépő testület A pénzbefagyasztásokkal kapcsolatos eljárások szigorodnak és bővülnek, nem lesz változás az EU migrációs, vagy zöldpolitikájában, és továbbra is napirenden marad a szerződésmódosítások ügye, amely többek között a vétójog eltörlését tartalmazza. Közben a kormány politikai súlya látványosan csökken.