Ha passzív ablakot akar, eztán Ceglédre menjen
Részben európai uniós forrásból passzív ablak gyártásába kezdett Cegléden a Bau-Trans 2000 Kft. 8 kamrás 3 üveges rendszerre állnak át, több lesz a gép, az ember és a termelés is nő – ígéri a cégvezető.
Mintegy 150 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert uniós pályázaton komplex passzívablak-gyártó technológia létesítésére, illetve új üzemcsarnok építésére a ceglédi központú Bau-Trans 2000 Kft.. Kassik Éva, a cég egyik tulajdonosa azt mondta, hogy a több mint 362 millió forint összköltségű projekthez 144,8 millió forintnyi támogatás kaptak, a fennmaradó összeget önerőből fedezték. A pénzből a környéken teljesen újnak számító úgynevezett passzív ablak gyártásába kezdtek, az ehhez szükséges gyártósort a most épített 1943 négyzetméteres csarnokban helyezték el. A beruházás keretén belül három targoncát is vettek.
A tulajdonos elmondta, hogy az általuk készített 8 kamrás, 3 réteg üvegezéssel rendelkező műanyag ablakok hőátbocsátása vetekszik a téglafaléval. Hozzátette: igazodnak a megrendelői igényekhez, kérésre nem csak passzív ablakot készítenek, ám szeretnék a korszerűbb technológia felé „terelni” piacukat. Hozzátette: a Bau-Trans 2000 Kft.-nél eddig is folyt ablakgyártás, de sokkal korszerűtlenebb gépsoron, gyakorlatilag minden munkafázishoz külön ember kellett. Új gépsoruk automatizált, így munkájuk hatékonysága jelentősen nőtt. Figyelembe véve, hogy a korábbi napi 15 ablak helyett jelenleg naponta 50-80 nyílászáró készül, minimális, legfeljebb 6 - 8 fős létszámbővítéssel számolnak a teljes kapacitás elérése után.
A céget 1995-ben alapították, a tulajdonosi kör (férj és feleség) azóta nem változott. A kft.-nél több telephelyen összesen 200 ember dolgozik, a ceglédi csarnokban jelenleg 15 főt foglalkoztatnak. Tevékenységi körükbe a nyílászáró gyártása mellett egyebek mellett az építőanyag kereskedelem (Cegléd, Nagykőrös, Ceglédbercel) is beletartozik. Két fürdőszobaszalont és két barkács-mezőgazdasági áruházat működtetnek Cegléden, illetve Kecskeméten, a következőt Bajára tervezik. Festék-, valamint otthon-dekor áruházuk, betonkeverő üzemük és teherautó-kereskedésük is van. Vevőik főként kis- és középvállalkozók, de sok lakossági megrendelést is kapnak.
Tavalyi árbevételük 3 milliárd 386 millió forint volt, nyereségük meghaladta a 206 millió forintot.