2015. július. 07. 11:12 hvg.hu Utolsó frissítés: 2015. július. 07. 13:20 Vállalkozás

Kirúgták őket, mert azt játszották, hogy ők az ISIS - és épp kivégeznek egy embert

A HBSC nagy presztízsű munkahelynek számít az Egyesült Királyságban, de a britek most mégis arról beszélnek, hogy vajon miért gondolták azt a banki menedzserek, hogy a csapatuk építését és erősödését az segíti a legjobban, ha eljátszák, hogy ők a közel-keleti terrorszervezet (az ISIS), és eljátszanak egy kivégzős videót.

A Sun oldalán megnézhető még az a videó, amivel a banki alkalmazottak kamera előtt eljátszák, hogy ők az ISIS terroristái, akik éppen kivégeznek egy "hitetlent". Az iszlám fanatikusoknak öltözött, eltakart arcú banki alkalmazottakról készült felvételről az újság azt írja, hogy az Instagrammon jelent meg. A kép- és videómegosztó felületről azonban azt később törölték, de a botrányos képsorok addigra már önálló életet éltek.

HSBC tegnap kirúgott minden érintettet, és a közvéleménytől hivatalosan bocsánatot kért.

hvg360 hvg360 2025. március. 01. 13:00

Miért teszi rosszul, aki most jobban fél a repüléstől?

Az elmúlt hetekben bekövetkezett légi balesetek fényében érthető módon nő azok száma, akik komolyan tartanak a repüléstől. Rosszul teszik, a légi közlekedés a legbiztonságosabb utazási mód, s ahogy telnek az évek, úgy válnak egyre ritkábbá a katasztrófák.