A múlt héten nagy sajtónyilvánosságnak örvendő magyar találmány alkotói, egy rendezvényen számoltak be arról, hogy született meg a Snopy.
A hvg.hu elsők között számolt be arról a magyar fejlesztésű applikációról, amely azzal próbálja kisegíteni felhasználóit az ágyból, hogy fizetőssé tette a szundi funkciót. Tehát, aki az azonnali kelés helyett késleltetné a csörgést, annak snopokat kell fizetni. „Az alkalmazás letöltésekor a felhasználó 4 snopot kap. Minden egyes szundiért egy snopot kell fizetni, ha pedig ez elfogy további snopokat lehet vásárolni csomagokban” – írta meg korábbi kérdésünkre Némethi Balázs, az egyik alapító. „Nagyjából 0,2-0,5 dollár között mozog a snopok ára, attól függően, hogy melyik csomagban vásárolták” – tette hozzá.
A jó sajtóvisszhangnak köszönhetően sokan megismerték a Snopyt, eddig már több mint ezren töltötték le. „Nem gondoltuk volna, hogy ekkorát fog szólni. Mondogattuk haveroknak, hogy töltsék le, próbálják ki, terjesszék, de arra nem számítottunk, hogy azzal jönnek vissza, hogy: mondtam a munkahelyen és más ismerték” – meséli a StartUp Budapest tegnapi esti rendezvényén Némethi. „Az egészbe úgy vágtunk bele, hogy fejlesztünk valamilyen applikációt, hogy legyen valamilyen referenciánk, hogy azt tudjuk mondani, hogy már csináltunk ilyet. Úgy voltunk vele, hogy ez egy jó lehetőség a tesztelésre” – teszi hozzá Tóth Csaba, a másik alapító.
A terv az volt, hogy szeptemberre jönnek ki az applikációval, az iskolakezdésre, de ebből végül január lett. „Nyáron fogtunk hozzá, és gondoltuk, hogy egy hónap alatt meglesz, de végül eléggé elhúztuk. Egyre több funkciót adtunk hozzá, amiket idővel szépen lassan kigyomláltunk belőle” – mondja Némethi, aki nem bánja, hogy így alakult, mert miközben Tóth Csaba kódolt, addig ő írt egy blogot, csinált egy weboldalt, sales szöveget gyártott, mindezt természetesen mind a ketten munka mellett.
„Ha szeptemberben kerül ki az app store-ba a Snopy, akkor nincs ez a kapós szlogen sem, hogy a legaljasabb ébresztőóra, aminek valószínűleg a médiaérdeklődés köszönhető” – mutatnak rá az alapítók, akikkell azóta már televíziós és rádiós riport is készült. Az elején több kisebb médiumot is megkerestek, végül egy bloggal és egy szakmai online híroldallal sikerült megegyezniük. Az egyik örömmel lehozta a sztorit, a másikkal abban maradtak, hogy akkor fizetnek, ha már lesz bevételük a Snopyból. Ezt most még nem tudják elmondani, az 1000 letöltő közül körülbelül csak 200-an használják az applikációt, a felhasználók 90% pedig magyar. „A magyar nem a legmegfelelőbb piac, mert nem a legjobb app-felhasználók vagyunk” – mondja Némethi, aki szerint az lenne még ennél is sokkal izgalmasabb, ha az amerikai piacon indulna be a dolog. De egyelőre a következő lépcső, hogy elkészítik az androidos verziót is, ami a következő hetekben várható.
Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!