2014. december. 12. 16:19 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. december. 12. 16:19 Vállalkozás

Biztonsági őrők figyelmeztetik a Ferihegyre érkező utasokat

A Budapest Airport hosszú távú szerződést kötött a Hori-Zone Security biztonsági céggel, hogy visszaszorítsa "a közúti személyszállításban illegálisan tevékenykedő szereplőket" - írta közleményében a Liszt Ferenc repteret üzemeltető társaság.

A Budapest Airport úgy döntött, hogy hosszú távú megállapodást köt a Hori-Zone Securityvel, ezzel biztosítva "az utasok számára a biztonságosabb repülőtéri környezetet" - közölte a repteret működtető cég.

A szerződés aláírását egy három hónapos próbaidőszak előzte meg, amely a Budapest Airport szerint sikerrel zárult, csökkentek az utaspanaszok az illegális taxisok által felszámolt magasabb fuvardíjakkal és a taxisok arrogáns viselkedésükkel kapcsolatban.

Az új megállapodás szerint a Hori-Zone hoszteszei és biztonsági őrei "tájékoztatják majd az érkező utasokat a legális közúti személyszállítókról, közreműködnek a szerződéses taxi-szolgáltató pultjánál történő sorképzés irányításában, és figyelmeztetik az utasokat az illegális taxisok igénybevételének veszélyeire" - tették hozzá. 

A Budapest Airport szerint a repülőtér rendje kimondja, hogy illegális üzleti tevékenység nem folytatható a repülőtér területén, és a szabályt megsértő bármely személy ellen a lehető legnagyobb szigorral kell fellépni, ellenük eljárást indítani. Ezen kívül amikor az illegális tevékenységet folytatók be is csapják a turistákat, az rontja az egész ország megítélését, a szóban forgó tevékenységek pedig a fővárosi taxi-rendeletben foglaltakat is megsértik.

"Míg a Budapest Airport egyedül nem tudja megakadályozni a nem kívánatos incidenseket, a Hori-Zone fellépése sokkal jobb eredményeket hozhat, és lehetővé teheti, hogy a Budapestre érkező utasokat a jövőben ne érjék zavaró, kellemetlen élmények a repülőtéren" - közölte a cég.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.