Legalábbis nagyban megkönnyítené a dolgukat egy találmány, amely miközben segítene méltóságuk megőrzésében, nagyban hozzájárulna a hulladék-újrahasznosításhoz is.
Bizonyára nem ismeretlen az a kép, amikor egy rászoruló hajléktalan könyékig merül a kukában, hogy hozzáférjen annak tartalmához, kiválogatva a számára még értékkel bíró dolgokat. A hajléktalankérdés megoldása régóta állítja kihívás elé a társadalmat, egyelőre mégsem sikerült megfelelő választ találni rá. Paul Ketz azonban más oldalról közelítette meg a problémát, és ugyan megoldással ő sem állt elő, azonban megtalálta a módját, hogy a lakossági szemétből a rászorulók méltóságukat megőrizve, konfliktusmentesen férjenek a visszaváltható üvegekhez, alumíniumdobozokhoz. Találmánya, a Betétgyűrű lehetővé teszi, hogy az üvegek vagy alamuniumdobozok visszaváltáshoz ne kelljen a kukába mélyen benyúlva, veszélyes hulladék közt kutatniuk, nem beszélve arról, hogy így az újrahasznosítási körforgásba visszakerülő hulladékok száma is növekedhet.
Az említett probléma megoldása ösztönözte a Guide the diver! szocioprojektet, melynek célja, hogy a designon keresztül közelítse meg a kukabúvárkodást. A workshop során olyan design megoldásokat keresnek, amelyek a társadalom peremén élők életét könnyítik meg, a jólétben élőknek pedig lehetőséget adnak, hogy anonim és rendszeres módon segítsenek. A Vienna Design Week-en debütált kísérlet folytatásán, a kétnapos workshopon a Cellux Csoport és a Kultúrgorilla szakmai vezetésével a résztvevők lehetőséget kapnak arra, hogy tervük bemutatkozzon a tavaszi budapesti Guide the diver! kiállításon és további nemzetközi platformokon. Jelentkezni itt lehet.
Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!