Emberi salakanyagból és ételhulladékból állítják elő azt a biometángázt, ami a Bristol – Bath útvonalon közlekedő buszt hajtja.
A zöld energiameghajtású busz 300 kilométert tud megtenni egy tankolással, amihez körülbelül 5 ember éves „hulladékára” van szükség. A Bath Bus Company által üzemeltetett jármű meghajtásához szükséges gázt a bristoli GENeco szennyvíztisztítóban állítják elő. „Hatalmas szerepük lesz ezeknek a buszoknak a brit városok levegőminőségének javításában, ráadásul a kellő energiát maguk a helyi lakosok állítják elő, pont akik a buszt is használják.” – mondta el a BBC-nek Mohammed Saddiq, a GENeco ügyvezetője.
Egy utas éves szerves hulladékából 60 km-re elegendő energiát tudnak előállítani, amivel a busz 30 százalékkal kevesebb széndioxidot bocsát ki, mind dízel meghajtású társai. A járaton havonta körülbelül 10 ezren utaznak. Bristol lesz jövőre Európa Zöld Fővárosa, mely címet többek közt azzal érdemelt ki, hogy a városban kétszeresére nőtt a kerékpárral közlekedők száma.
Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!