A 444.hu értesülései szerint újabb váratlan fordulatról beszélnek a bankpiacon. A Budapest Bank is eladósorban van, a vevő pedig nem lehet más, mint a magyar állam.
A 444.hu értesülései szerint a Budapest Bank eladásáról keringenek hírek a bankpiacon. A vevő pedig nem lenne más, mint a magyar állam. A szűk körben zajló tárgyalások a lap értesülései szerint már olyan messzire jutottak, hogy hétfőn már be is jelenthetik az üzletet. Az ügylet ugyanakkor még bizonytalan, nincs végső döntés.
A lap szerint meggyőző helyről érkező hírek szerint ugyanakkor nem csak az állam az egyetlen érdeklődő, a spanyol Banco Santander is versenyben volt a jó állapotban lévő magyar bankért. A lap megkérdezte a Budapest Bankot is, ahonnan azt a választ kapták, hogy "a GE Capital piaci pletykákat, spekulációt nem kommentál". (A Budapest Bank tulajdonosa a General Electric). A hvg.hu is megkereste a bankot, ahonnan ugyanazt a választ kaptuk, mint amit a 444.hu-nak küldtek.
![](https://img.hvg.hu/Img/b2dea50fcee14f6eb810034566fbfb2e/31bba4b1-fc33-4ac1-b29f-d7b900a0f60b.jpg)
A portál azt írja, hogy a General Electric leépíti nem létfontosságú részlegeit, ide tartozik a GE Capital is. Skandináviában már eladták lakossági hitelekkel foglalkozó részlegüket, emellett arról is hallani, hogy lengyel bankjuktól is megválnának, emellett nagy amerikai pénzügyi fogyasztói részlegüket pedig a tőzsdén keresztül értékesítenék.
A Budapest Bank inkább a vállalati hitelezésre koncentrál, a lakossági piacon nem volt túl aktív (a kkv-kra koncentrálás illeszkedhet is a kormány stratégiájába). A kis- és középvállalkozásoknak adott hitelek teszik ki a bank eszközeinek több mint felét. A bank ugyanakkor az utóbbi években nyereséges tudott lenni, a tavalyi évben a nettó profit 8,7 milliárd forint volt.
A pénzintézet megvásárlása illeszkedne abba a bankvásárlási, illetve bankrendszer-átalakítási hullámba, mellyel a kormány 50 százalék fölé emelné a "magyar" tulajdon arányát a hazai bankrendszerben (ezt a szintet elvileg már elértük, de Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter ugyanakkor a csütörtöki Figyelőnek adott interjújában már arról beszélt, 70 százalék lenne az ideális). Az utóbbi években állami részvétellel futottak neki a takarékszövetkezetek átalakításának, az állam bevásárolta magát a Széchenyi, illetve Gránit Bankba, emellett pedig nemrég nagy kereskedelmi bankot is vett a kormány (MKB Bank).