Vállalkozás hvg.hu 2014. október. 13. 13:32

Mi ugrik be Milton Keynesről? És a Red Bullon kívül?

Nagy-Britanniában működik a forma-1-es csapatok többsége, a fejlesztés fellegvárai közt a Red Bull jóvoltából Milton Keynes is kiemelt településnek számít e térképen. Alig másfél év múlva azonban mindez eltörpül amellett, hogy itt tesztelik a világon először teljes körűen a dolgok internetét.

Bármilyen népszerű is a Forma-1, és bármennyire is volt Milton Keynes a Red Buill előtt már az Arrows, a  Brabham, a Stewart Grand Prix és a Jaguar F1 otthona, a város olyan innovációs projekt megvalósításába kezdett, ami mellett az egész F1 világ eltörpül. Pedig a dolog rendkívül egyszerűen hangzik. Például az - ahogy azt az sg.hu írja -, hogy  a szemetesekbe épített szenzor jelez a felhőalkalmazás segytségével a hulladékkezelő központba, hogy megtelt. Így a kukásautó nem hétfőn és csütörtökön jár menetrendszerűen a környéken, hanem ha arra valóban szükség is van.

A parkolók, a patkánycsapdák, a mosogatók, az utak is hasonló elven összekapcsolja több ezet dolgunkat a világháló segítségével, és a dolgok internete így az emberek számára optimálisabb kihasználhatóságot és jobb szolgáltatásokat generál majd - legalább is ezt remélik Milton Keynesben.

Milton Keynes büszkeségei - eddig?
Red Bull

A Neul nevű cég áll a fejlesztések technológiai hátterében, és a projektet arra szánják, hogy bizonyítást nyerjen: a dolgok internete egyszerűbbé teheti az életünket. Az egyelőre nem ismert, hogy mennyibe kerül majd mindez; hisz lakásonkánt legalább 10 szezorral számolnak, melyeket biztonsággal össze is kellene kapcsolni. De azt, hogy ebből hogyan lesz majd egy globális, mindent átfogó rendszer, még Geoff Snelson, a helyi városi tanács stratégiai fejlesztésért felelős igazgatója sem tudja. 

Snelson szerint London közelsége kifejezetten előnyös Milton Keynes számára, és abból is profitálhatnak, hogy a kormány a szenzorok és a bázisállomások árát magára vállalja, hogy az olyan társaságok, mint a British Telecom, az Eon vagy a Neul kipróbálhatják az innovációs elképzeléseiket. De minél összetettebbek a továbbítandó adatok, annál drágábbak lesznek az eszközök is - így az is nagy kérdés egyelőre, hogy miként lehet megtérülővé tenni e beruházásokat.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.