2014. szeptember. 08. 13:13 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. szeptember. 08. 14:03 Vállalkozás

Magyarország abroncsnagyhatalom lesz: jön az Apollo is

Az Európai Unió Bizottsága nem látja akadályát annak, hogy a magyar kormányzat csaknem 100 millió euróval támogassa az Apollo Tyres Gyöngyöshalászra tervezett beruházását. Így megvalósulhat az indiai abroncsóriás csaknem ezer új munkahelyet teremtő gyára.

A magyar kormánynak az Apollo Tyres gyöngyöshalászi gyárépítéséhez adandó 95,7 millió eurós regionális támogatása nem ütközik uniós szabályokba, így a beruházásnak erről az oldalról nincs akadálya – derül ki az Európai Bizottság mai közleményéből, amelyet a Portfolio ismertetett elsőként. "Az Apollo beruházása révén 975 új munkahelyet hoznak létre a magas munkanélküliségű régióban jelentősen hozzájárulva ezzel a fejlődéséhez" – nyilatkozta a közlemény szerint Joaquin Almunia, a bizottság versenypolitikai komisszárja.

Az indiai abroncsmulti kelet-közép-európai beruházására több ország is aspirált, a magyarországi céget az Opten céginformációs nyilvántartó adatai szerint idén június elején a társaság hollandiai leánycége, az Apollo Tyres (Greenfield) Cooperatief U.A. hozta létre 3 millió forint törzstőkével. A tervezett gyárban személygépkocsikhoz téli, nyári és négyévszakos gumiabroncsokat, ezek mellett könnyű teherautókhoz, tehergépjárművekhez és autóbuszokhoz való abroncsokat gyártanak tervek szerint.

Az összesen valamivel több, mint 442 millió euró értékű beruházást a magyar kormány 48,2 millió euró közvetlen támogatással, 2,8 millió euró foglalkoztatási támogatással és 44,7 millió euró adókedvezménnyel támogatná. az új gumiabroncsüzem építését. A gyár leendő helyszíne, a Heves megyei Gyöngyöshalász jogosult regionális támogatásra a magas munkaélküliség és az átlagostól jóval elmaradó GDP-je alapján.

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.