Vállalkozás hvg.hu 2014. augusztus. 07. 10:45

Jönnek a banki leépítések?

A dolgozóknak küldött belső levélben utal az Erste Bank elnök-vezérigazgatója arra, hogy az elmúlt időszak devizahiteles történései nem biztos, hogy a cégnél érintetlenül hagyhatják a dolgozói létszámot, vagy a fiókhálózatot.

A következő hetekhez, hónapokhoz ezért kitartást és sok erőt kívánok – zárul az a belső levél, melyet Jelasity Radován, az Erste Bank elnök-vezérigazgatója küldött a cég munkatársainak a Figyelő csütörtöki cikke szerint. A levelet július elején, az első devizahiteles törvény elfogadása után küldték ki a cég munkatársainak.

Jelasity Radován a levélben azt írja, hogy "az elkövetkező hónapok a szokásos üzleti tevékenységünknél nagyobb terheket fognak ránk róni, de az legyen célként előttünk, hogy ezt követően egy tisztább helyzetben és sokkal hatékonyabban tudunk majd dolgozni". Az elnök-vezérigazgató a levélben még azt írja, hogy "ugyanakkor figyelembe kell vennünk azt is, hgoy az egyszeri törlesztések hatására a bevételeinkben kiesések lesznek, így újfajta kihívásokkal – és elvárással – szembesülünk, hogy növelni tudjuk üzleti eredményünket". A lap megjegyzi, hogy ezek a mondatok, az újfajta kihívások, elvárások ritkán szokták érintetlenül hagyni a létszámot, vagy akár a fiókhálózatot.

Az Erste Bank elnök-vezérigazgatója a levélben azonban hangsúlyozza, hogy a pénzintézet anyavállalata, az Erste Group "továbbra is kulcsfontosságú stratégiai piacának tekinti Magyarországot", az új szabályozás pedig nem befolyásolja a stratégiájukat és a pénzügyi stabilitásukat. A román és magyar piacon történt negatív hatásoknak köszönhetően azonban a csoport idén is el fog maradni a tervezett pénzügyi eredményétől. A lap leírja azt is, hogy az Erste Group korábban bejelentette, 1,6 milliárd eurós konszolidált veszteségre számít idén.

Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?