Vállalkozás hvg.hu 2014. június. 19. 19:19

Ezért utáljuk a munkánkat

Sok ember utálja a munkáját, aminek legalább tizenhét magyarázata van a netes hozzászólások alapján.

Nagyon sok ember utálja a munkáját, a Business Insider a netes hozzászólásokból összegyűjtötte a hétköznapi magyarázatokat.

1. Konzervatív pályát választott, amikor fiatal volt, és sosem váltott munkahelyet. Az egyetemről kikerülve, nem tudta, mihez kezdjen, kevés választási lehetősége volt, és erős késztetése arra, hogy pénzt keressen. Aztán beragadt a szamárlétrán.

2. Külső hatások motiválják. Állítólag az, hogy az emberek fizetést kapnak a munkájukért, negatív motivációs tényező, és a munkájukat hajlamosak kevesebbre értékelni, mint azt a tevékenységet, amit ingyen végeznek.

3. Úgy érzi rossz célokért dolgozik. Például, ha a pénzért lett jogász, pedig valójában szobrász akart lenni.

4. Úgy érzi, többre hivatott. Olyan érzése van, hogy beragadt a középszerűségben, nem tanul, nem fejlődik, és sejti, hogy jobb lenne, ha mást csinálna.  

5. Értelmetlennek érzi a munkáját. Úgy érzi, nem számít, amit csinál,  sem önnek, sem a kollégáinak, sem a cégnek. Csak kitölti az időt, valódi motiváció nélkül.

6. Kényszernek érzi a munkáját. Vannak, akik nem utálják a munkájukat, csak azt, hogy valamiért végezniük kell azt minden nap, éveken át.

7. Alárendeltnek érzi magát. Úgy érzi, nincs hatalma, zéró önállósággal kell végeznie a munkáját, más elvárásainak kell megfelelnie folyamatosan vagy a parancsait kell teljesíteni.

8. Túl sokat dolgozik. Ha valaki többet akar az életben, mint csak dolgozni, valószínűleg frusztrálni fogja, ha megállás nélkül rendelkezésre kell állnia minden egyes nap.

9. Fontos dolgokat halogat. Például akkor, amikor a nagy, fontos feladatok a munkában folyamatosan kiszorítanak minden mást.

10. Bizonytalan a munkahelye. Nem tudja, mikor léptetik elő, nem tudja, mit tartogat a jövő, folyamatos bizonytalanságban dolgozik.

11. Nagy hangsúlyt helyez a munkájára, és minden ekörül forog. Ebben az esetben érdemes eldönteni: azért él, hogy dolgozzon, vagy azért dolgozik, hogy éljen?

12. Túl messze vagy túl közel lakik a munkahelyéhez. Ha túl messze, az utazás csomó időt elvisz, ha túl  közel, úgy érzi, sosem mozdul ki.

13. Nem kedveli a főnökét. Például azért, mert folyton azt érezteti önnel, hogy értéktelen.

14. Nem használja ki a szabadidejét. Így elveszik az ellensúly, amit például egy más jellegű érdeklődés adhat, vagy a család stb.  

15. Magasabb elvárásai vannak. Szeretne kiteljesedni a munkájában, hiszen annyian imádják a munkájukat, folyton ezt sulykolja a média is. Önnek mégsem sikerül, így elégedetlen marad.   

16. Rossz a hozzáállása. Például, ha meglehetősen önző szempontok mentén azon tanakodik, ideális-e önnek a munka, amit végez. Senki nem tartozik azzal önnek, hogy jó karrierje legyen, önnek kell elérni.

17. Kilátástalannak érzi a munkáját. Talán, mert nem tudja értékelni, és elfelejti, hogy Afrikában még mindig rosszabb, mint egy jó kis irodában.  

hvg360 Lenthár Balázs 2024. december. 26. 19:30

Hősök vagy gonosztevők: Veronai Detre, a magyar krónikairodalom első főgonosza, aki bedöntötte a hun birodalmat

A középkori magyar krónikaírók elfogadták az egyébként máig nehezen bizonyítható hun-magyar kontinuitás elméletét, így a Képes Krónika, illetve Kézai Simon munkája és Thuróczy János krónikája is a hunok történetével indul. Ezekben visszatérő szereplő egy bizonyos Veronai Detre, aki folyamatosan a hunok ellen intrikál és végül az ő érdeme lesz, hogy Attila király fiai egymás ellen fordulnak. De ki volt valójában Veronai Detre és mit lehet róla tudni a krónikák megállapításain túl?