A brit Tesco áruházlánc a kínai állami China Resources Enterprise vállalattal véglegesítette azt a megállapodást, melynek értelmében közös társaságot alapítanak. Az üzlettel Kína legnagyobb kiskereskedelmi áruházlánca jön létre.
Hatalmas üzletet kötött a brit Tesco – írja a BBC. A brit kiskereskedelmi áruházlánc véglegesítette azt a megállapodást, mely szerint a kínai állami China Resources Enterprise (CRE) céggel közös vegyesvállalatot hoznak létre. A Tesco a társaságba viszi 131 kínai áruházát, míg a CRE háromezer üzletet rak bele a "közösbe". Az üzlettel Kína legnagyobb kiskereskedelmi áruházlánca jön létre. A társaságban a Tescónak 20 százalékos tulajdonrésze lesz, a CRE 80 százalékot birtokol majd.
Philip Clarke, a Tesco vezérigazgatója a megállapodás megkötése kapcsán elmondta, hogy ez a partnerség egy erős platformot biztosít számukra a világ egyik legnagyobb piacán, emellett pedig egyesíthetik a cégek tapasztalataikat azért, hogy a kínai vásárlók számára a modern kiskereskedelem legjobbját tudják adni.
Az IGD kutatócsoport felmérése szerint Kína a világ legnagyobb élelmiszerpiaca, az éves forgalom eléri az ezermilliárd dollárt. Az előrejelzések szerint a piac a következő 3 évben 50 százalékkal növekedhet.
A kínai piacon a Tesco már 2004 óta jelen van, emellett az indiai belépéssel is szemeznek: az idei év elején az indiai Tata Group egyik cégével kötöttek megállapodást közös vállalat létrehozására, melybe a Tesco 85 millió fontot fektet be.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.