Egy magyar szabadalom egy szoftverrel venné fel a harcot a harmonikus munkahelyi légkör megteremtéséért.
Egy munkahelyi csapat működése során ezer idegszálként forr össze a csapattagok kompetenciája, motiváltsága és személyisége. Ezért egy magyar startup, a TeamsUnfold azt állítja, hogy egy vállalat hatékony működéséhez nem elég csak az egyéni kompetenciákat vizsgálni. Ha sikeres céget akarunk építeni, akkor meg kell találnunk a kulcsot a csapat egészéhez.
Vetkőzni a csapatunkért
A pszichológia, szociológia és a közgazdaságtan közös mezsgyéjén mozgó startup izgalmas, új perspektívából közelíti meg a szervezeti működést. Abból indulnak, hogy minden csapat együttműködési szintjét lehet optimalizálni, de ehhez teljesen le kell vetkőztetnünk a résztvevőket. „Egy újonnan kifejlesztett szoftver segítségével láthatóvá tudjuk tenni az eddig láthatatlan csoportdinamikát” – meséli Bőr Róbert, a TeamsUnfold egyik alapítója. – „Ez annyit jelent, hogy megismerjük egymást, a viszonyokat, a szőnyeg alá söpört ellentéteket, problémákat és természetesen a pozitív tapasztalatokat is. Utána nincs is más dolgunk, minthogy a teljes kép ismeretében optimalizáljuk a működést.”
Misszió az élhető munkahelyekért
A vállakozás fő víziója olyan munkahelyek teremtése, ahol a csapattagok képesek egymással hatékonyan kommunikálni és kooperatívan együttműködni, miközben a saját tehetségüket is kibontakoztathatják. Az elsőre talán kissé utópisztikusnak tűnő elképzelést már több gyakorlati példa is igazolta, így már csak az a kérdés, hogy a HR-esek, trénerek és kifejezetten a dolgozók világában mennyire lesz népszerű a TeamsUnfold elképzelése. Első megmérettetésük a Kreater Társadalmi Innovációs Ügynökség versenye, ami 2014. június 10-én, este hat órakor zárul le.
A TeamsUnfold pályázati videóját itt lehet megtekinteni.
Ha szeretne más érdekes hírről is olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!