2014. május. 16. 13:04 MTI Utolsó frissítés: 2014. május. 16. 14:22 Vállalkozás

Furcsa helyzet állt elő a magyar vállakozásoknál

Míg a külföldi vállalatok többsége inkább belföldön terjeszkedne, Magyarországon fordított a helyzet. A vállalkozások 21 százaléka külföldön tervez növekedést, míg a hazai piacon 19 százalék.

Egy nemzetközi felmérés szerint két és félszer annyi vállalat terjeszkedne a belföldi piacokon, mint amennyi külföldön, világszerte a cégek 42 százaléka tervez bővülést a saját országában, 17 százalékuk pedig más országban keresi az új üzleti lehetőségeket; Magyarországon fordított a helyzet, a vállalkozások 21 százaléka külföldön tervez növekedést, míg a hazai piacon 19 százalék.

A globális munkaerő-piaci szolgáltató Regus legújabb, 95 ország több mint 20 ezer üzleti vezetőjének és vállalattulajdonosának megkérdezésével végzett felmérése szerint a nemzetközi terjeszkedést a cégek többsége szerint (77 százalék) leginkább a kiváló minőségű munkaerő hiánya gátolja. A helyi ismeretek és kapcsolatok hiánya 62 százalékuk szerint okoz problémát.

A piaci információk és a rugalmasan igénybe vehető irodahelyiségek hiányát 57 százalék sorolta a nemzetközi terjeszkedés gátjai közé. A logisztikai és disztribúciós hálózat kialakítását a megkérdezettek 45 százaléka említette.

Az MTI-hez pénteken eljuttatott közlemény idézi Katerina Manout, a Regus regionális igazgatóját, aki elmondta: akár külföldön, akár saját országhatáraikon belül terjeszkednek a vállalatok, néhány kritikus tényezővel számolniuk kell. Megbízható és naprakész piaci információkkal kell rendelkezniük, kapcsolatokat kell építeniük, és meg kell találniuk a megfelelő helyszínt az új telephely megnyitásához.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.