2014. február. 13. 08:31 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. február. 13. 10:09 Vállalkozás

Nem adta fel a Sólyom, egy géppel is repülne

A Sólyom Airways Kft. kitart amellett, hogy amint meglesz az engedélye, fölszáll – írta a Napi Gazdaság.

Még mindig tart a Sólyom Hungarian Airways Kft. engedélyeztetési eljárása a Nemzeti Közlekedési Hatóságnál (NKH), ahol a légitársaságnak számos engedélyezési eljárása van folyamatban – közölte a Napi Gazdaság.

Van olyan eljárás, ami lezárult – például a lajstromozási, légialkalmassági eljárás –, és van, ami még folyamatban van. A hatóság ezekről annyit mondott, hogy általános szabályok szerint ezek az eljárások azért nem zárhatók le, mert az ügyfél nem teljesítette teljeskörűen az engedély megszerzéséhez szükséges feltételeket.

Vágó József, a Sólyom Hungarian Airways Kft. ügyvezetője a lapnak azt mondta, nem kérték az eljárások felfüggesztését vagy megszüntetését, és amint a cég megkapja az NKH engedélyét, már másnap felszállhat a légitársaság gépe.

Ez az a repülő, amelyet 2013. augusztus 18-án mutattak be, és amely néhány órás budapesti tartózkodás után visszarepült az angliai lízingcég telephelyére, és azóta is ott áll. Korábban azt ígérte a cégvezetés, hogy az első gép után rövidesen érkezik a második, induláskor hat gépe lesz a légitársaságnak.

Azt egyelőre nem tudni, hogy hová repülne a Sólyom első gépe, ahogyan azt sem, hogy lehetne gazdaságosan üzemeltetni egyetlen repülőt. Menetrend szerinti járatokat nem lehet rá építeni, legfeljebb charterforgalomra vethető be – írta a lap.

A céggel kapcsolatos utolsó hír az volt, amikor új tulajdonos jelent meg a társaságban. Tavaly novemberben a Charity March-Jótékonysági Menet Kft. ügyvezetője, Welsz Tamás a Napi Gazdaságnak azt mondta, hogy rövidesen meglesznek az engedélyek, és indulnak a járatok. Welszt később már nem érték el a lapnál. Vágó most azt mondta, hogy a céggel minden rendben, nincs csőd- vagy felszámolási eljárás folyamatban.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.