2014. február. 12. 16:04 MTI Utolsó frissítés: 2014. február. 12. 16:49 Vállalkozás

Nem kaptak fizetést, tüntettek az EVM dolgozói

Elmaradt fizetéséért és egyéb járandóságáért, valamint a jogszerű felmondásért tüntetett az EVM Kozmetikai és Háztartásvegyipari Zrt. mintegy száz dolgozója a tulajdonosokat képviselő ügyvédi iroda előtt szerdán Budapesten.

Imrik Tamás, a cég üzemi tanácsának elnöke elmondta: a februárban esedékes bérüket még nem kapták meg, és novembertől a levont járulékok és önkéntes pénztári befizetések sem érkeztek meg a címzettekhez. Miután januártól állásidőn vannak, így a munkaviszony megléte miatt nem folyamodhatnak munkanélküli segélyért, nem függeszthetik fel a hitelük fizetését és nem változtathatnak munkahelyet - tette hozzá. A megjelentek Tisztességes elszámolást, Ezek eltűnnek és a dolgozók..., valamint Meddig tart az offshore? feliratú táblákkal demonstráltak.

A megmozduláson ismertették Szűcs Viktor Géza ügyvéd levelét, aki a tulajdonosok nevében együttműködést ígért a dolgozóknak. Mint többször elhangzott: a valós tulajdonost, akivel tárgyalni lehetne, a mai napig nem sikerült beazonosítani. A cégbíróság adatai szerint a legutolsó tulajdonos a GREENLight Budapest Reklámügynökség Kft. 

A CompLex Céginfó adatai szerint a 835 millió 950 ezer forint jegyzett tőkéjű társaság 2010 és 2012 között 3-3,5 milliárd forint árbevételt ért el. Üzemi eredménye 2012-ben fordult veszteségbe, 370 millió forinttal. A cég adózott eredménye 2010-ben még 24 millió forint volt, de 2011-ben már 115 millió, 2012-ben pedig 359 millió veszteséget mutatott a mérlegbeszámoló.

Mesterházi Pál, az EVM Zrt. szakszervezeti titkára a gyár leépülését ismertette, hogy most egy telephelyen száz embert foglalkoztatott a gyár, míg valamikor 3 telephelyen 8 ezren dolgoztak a cégnél, amelynek márkái az Ultra, a Bip és a WU2 is.

Székely Tamás, a Magyar Vegyipari, Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (VDSZ) elnöke biztosította a megjelenteket, hogy a legnagyobb szakszervezeti szövetség kiáll értük. Kifogásolta a személytelenséget, amelybe a tulajdonosok burkolóznak.

Az elnök végül felolvasta Puskás Ferenc vezérigazgató lemondó nyilatkozatát, amelyben nem sok esélyt lát a cég likviditásának rendezésére. A javaslata az volt, hogy az eszközök értékesítéséből befolyt pénzből fizessék ki a követeléseket.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.