A Flappy Bird telefonos applikáció naponta 50 ezer dollárt hozott tervezőjének, aki ennek ellenére február elején levette játékát az App és Google Play Store-ból, így az ma már nem elérhető. Az iPhone tulajdonosok, akik már korábban letöltötték a játékot, most az eBay-en kínálják készülékeiket. Vajon miért döntött úgy az ötletgazda, hogy megszabadul az aranytojást tojó tyúktól?
A tavaly áprilisban piacra dobott játékot a vietnami Dong Nguyen mindössze két nap alatt fejlesztette ki, ami hamar elterjedt, mert könnyen megtanulható, viszont a pontszerzés gyakorlatot kíván, így bele lehet merülni. A játékot okostelefonon lehet játszani, az ujjat a képernyőn tartva lehet levegőben tartani a címszereplő madarat, és a Szuper Márióból ismert zöld csövek között kell elnavigálni. Minden egyes cső kikerülése egy pont, ha viszont ez nem sikerül és a madár nekiütközik a csőnek, a játék véget ér. A madarat nehéz navigálni, így a játék frusztrálja a csalódott játékosokat.
Az átlagos napi 50 ezer dollár reklámbevételt egyedül a független fejlesztő Nguyen zsebelte be, egészen múlt hét végéig, amikor kreálmánya eltűnt a letölthető játékok sorából. A Business Insider újságírói átböngészték Nguyen több mint ezer twitter bejegyzését, amiből fény derült a rejtélyre.
A szerény és visszahúzódó játékfejlesztő bejegyzéseiből kiderül, hogy a kezdetben szűk körben használt játék december körül kezdett elképesztő mértékben terjedni, mikor egyre több frusztrált játékos készített vicces visszacsatolásokat, ahol különböző hasonlatokban fejezték ki, hogy az őrületbe kergeti őket a játék. Hamarosan mém született a játékról, egyre többen tettek közzé olyan képet, a „Flappy bird got me like” kezdetű mondattal, vagyis „Ilyenné tett a Flappy bird”, amely szakadékba ugró embert és hasonló extrém szituációkat ábrázolt.
A dolog odáig fajult, hogy miután a játékosok kiderítették, hogy Nguyen a játék atyja, egyre agresszívabb üzeneteket kapott, amiben kétségbeesett játékfüggők panaszkodtak neki, hogy a játék tönkre tette az életüket, és napi 8 órában mást se csinálnak. Az üzenetek egyre szaporodtak, amikre megpróbált válaszolni, majd a leveles ládája is megtelt, az ügyet pedig felkapta a sajtó, és újságírók kezdték hajkurászni, ami miatt megváltozott békés és csendes életvitele, és támadások kereszttüzébe került. Majd egyik bejegyzésében kijelentette, hogy az ő életét is tönkretette a Flappy Bird, ezért inkább megszünteti azt, és beváltva ígéretét február 8-ától nem elérhető a játék. Persze azt a verziót sem szabad elvetni, hogy mindössze egy jól átgondolt marketingakcióról van szó.