Befektetőkkel tárgyal a csődbe ment Gulliver
Potenciális befektetőkkel tárgyal a Gulliver Kft. játékkereskedő cég, amely tavaly év végén húzta le a rolót.
A karácsonyi roham kellős közepén csődbe ment Gulliver iránt érdeklődő potenciális befektetőkkel már folynak a tárgyalások - idézte a vs.hu a kijelölt vagyonfelügyelőt, Pallos Dénest. Az esetleges érdeklődőknek nagyjából egy hónapjuk van, hogy eldöntsék, vonzó-e számukra a cég.
A Gulliver viszont hárommilliárd forintos adósságot halmozott fel, miközben a néhány éve még hatmilliárd forint éves árbevétellel a legnagyobb hazai játékkereskedő volt - írta a beszámoló. A cég december 21-én zárta be tekintélyes bolthálózatát, majd januárban már meg is kezdődött a csődeljárás.
A vagyonfelügyelő március 7-ére hívta össze azt a tárgyalást, amelyen a tulajdonos megpróbál egyezségre jutni a hitelezőkkel - elsősorban a CIB Bankkal, valamint a boltokba kikerült termékek gyártóival, szállítóival, illetve az üzleteknek helyet adó épületek, plázák tulajdonosaival -, hogy mindenki a lehető legkisebb veszteséggel kerüljön ki a bajból.
Akik profitálni tudnak a Gulliver összeomlásából, azok a legfőbb konkurensei. Egyikük a Regio Kft., amely 2012-ben 4,6 milliárd forintos árbevételével már átvette a vezetést a Gullivertől a hazai játékkereskedelemben, és amely már a csődhelyzet előtt elhappolta a Gullivertől az addigi legnagyobb áruházát az M3-as budapesti kivezetőjénél.
Trónkövetelő még az ugyancsak magyar tulajdonú Formatex Kft., amely 2012-ben már részt vett egy üzlethálózat-mentésben, akkor a Játéksziget boltjait üzemeltető Édi-Plus Kft.-nek lettek fizetési nehézségei. Úgy tudni, külföldiek is érdeklődnek a magyar terjeszkedési lehetőségek iránt, román és cseh cégek szimatolnak a régióban.
A feltörekvő online játékkereskedők pedig óvatos léptekkel máris elindultak a boltüzemeltetés irányába, a vs.hu értesülései szerint a Játékvár.hu Kft. veszi át a Gulliver eddigi boltját a Mammutban.