Isabella Weems 14 évesen bébiszittelésből igyekezett összespórolni annyit, hogy egy használt autót tudjon majd venni. Az így megtakarított pénze ugyanakkor ehhez nem volt elég, a 350 dollár mellé még ugyanennyit kapott a szüleitől, akik azt tanácsolták neki, hogy indítson be egy vállalkozást. A fiatal lány 2010-ben egy olyan közösségi ékszer-értékesítő platformot indított be, mely hihetetlen sebességgel kezdett növekedni, és árbevétele idén már elérheti a 250 millió dollárt.
Isabella Weems 14 évesen bébiszittelésből igyekezett összespórolni annyit, hogy egy használt autót tudjon majd venni. Az így megtakarított pénze ugyanakkor nem volt elég ehhez, a 350 dollár mellé még ugyanennyit kapott a szüleitől, akik azt tanácsolták neki, hogy indítson be egy vállalkozást. A fiatal lány 2010-ben egy olyan közösségi ékszer-értékesítő platformot indított be, mely hihetetlen sebességgel kezdett növekedni, és árbevétele idén már elérheti a 250 millió dollárt (körülbelül 55 milliárd forint) – írja a Forbes.
A ma már 17 éves Weems üzleti modellje a következőre épült. Medálokat kezdett először saját kezűleg készíteni, később a barátait is bevonta ebbe a körbe, az ékszereket először pedig házibulikon adták el, illetve butikoknak értékesítették. Ez a húzás olyannyira bejött, hogy a fiatal lány még abban az évben a lakhelyén található bevásárlóközpontban egy kisebb árusítóhelyet is nyitott. Az üzleti modell 2011-ben ugyanakkor olyan irányt vett, hogy átálltak a nagykereskedői megoldásra: független munkatársak nagy tételben vásárolhatnak ékszereket a platformon keresztül – diszkontáron –, a termékeket pedig később privát bulikon értékesítik. Az Origami Owl névre hallgató vállalkozás ma már több mint 50 ezer ilyen emberrel dolgozik együtt.
A lány családjai is részt vesznek a vállalkozás menedzsélésében, Isabelle Weems pedig 2012-ben meg tudta végre venni a korábban áhított autót is: egy fehér Jeep boldog tulajdonosa lett.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.