A multiknak a pénztárgép is olcsóbb
A mobilszolgáltatók a kis- és közép – vállalkozásoknak kínált adatátviteli szerződésekben szereplő tarifáknál jóval kedvezőbben egyezhetnek meg egyes multinacionális cégekkel.
A kis- és középvállalkozások tekintetében aggodalomra ad okot, hogy az online adatkapcsolatra képes pénztárgépek üzemeltetése előre nem kiszámítható adatkommunikációs költséggel jár, nem beszélve arról, hogy a mobilszolgáltatók egyes multinacionális cégekkel a jelenlegi helyzetben a kis- és középvállalkozásoknak kínált ár töredékéért köthetnek adatátviteli szerződést – írja közös közleményében a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK), a Magyar Iparszövetség (OKISZ) és a Kereskedők és Vendéglátók Országos Érdekképviseleti Szövetsége (KISOSZ).
Az állam által kötelezően előírt adatszolgáltatás díja nem lehet kevesebb a nagy cégek esetében, mint a mikro vállalkozások tekintetében – áll a közleményben, amiben arra is emlékeztetnek, hogy a tárgyalások kezdetén az online kommunikációs szolgáltatók még csak néhány száz forintos díjról tájékoztatták a vállalkozókat. Említett szervezetek ezenkívül kérik a kormányzatot, hogy vizsgálják felül az adatátviteli díj ÁFA tartalmának kérdését is.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.