2012. március. 28. 14:42 MTI Utolsó frissítés: 2012. március. 28. 15:04 Vállalkozás

Az MVM nem játszik az új mobilcég kezére

A hamarosan megalakuló negyedik mobilszolgáltató cégben a Magyar Villamos Művek csoport szakmai és pénzügyi befektető, a távközlési hálózatát nem apportálja, ez az MVM távközlési cégében marad, a MVM NEt Zrt.-ben - mondta Felkai György, az MVM csoport kommunikációs igazgatója az MTI-nek kedden a budapesti Corvinus Egyetemen tartott karrierexpón. eev \ guz

Az eseményen részt vevő Baji Csaba, az MVM csoport elnök-vezérigazgatója az MTI kérdésére a mobilcégről nem kívánt nyilatkozni, ez a konzorciumvezető Magyar Posta feladata. A korábbi tájékoztatás szerint a konzorcium harmadik tagja a Magyar Befektetési Bank csoport. 

A vezérigazgató viszont elmondta, hogy az MVM Távközlési Szolgáltató Zrt. az év elején - az ütemtervnek megfelelően - megkezdte a szolgáltatás nyújtását a Nemzeti Távközlési Gerinchálózaton. Az MVM ezen a távközlési hálózaton emellett a villamosenergia-rendszer igényeit elégíti ki, a szabad kapacitásait pedig a piacon értékesíti. 

Baji Csaba azt is közölte, hogy az előzetes adatok szerint az MVM csoport konszolidált adózás előtti nyeresége 2011-ben meghaladta a 60 milliárd forintot. Hozzátette: a gazdálkodásról a közgyűlést követő sajtótájékoztatón adnak  információt.

A Corvinus Egyetemen tartott karrierexpó már a negyedik ilyen esemény, amelyen az MVM részt vesz - tájékoztatta Fluck Benedek, az MVM csoport humán erőforrás vezérigazgató-helyettese az MTI-t. Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy a fiatalokat érdeklik az MVM által nyújtott lehetőségek, elsősorban műszaki és közgazdasági területeken.

Az MVM egyébként gyakornoki programot is indított, a legsikeresebb gyakornokokat alkalmaznák is. Az MVM hosszú távú karrierlehetőséget kínál a fiataloknak - mondta a vezérigazgató-helyettes. Hozzátette: a stratégia alapján létrejövő új vállalkozások új munkahelyeket is teremtenek. Az új projektek között az MVM Net. Zrt., Magyar Gáz Tranzit Zrt. és a Paksi Atomerőmű bővítésének Lévai projektjét.

Arra a kérdésre, hogy az MVM csoportnak milyen költséget jelent a bérkompenzáció, Fluck Benedek azt mondta, hogy a bérköltségek mintegy egy százalékát teszi ki. Van olyan MVM-cég, ahol nem volt szükség kompenzációra, és van, ahol 3-5 százalékkal kellett emelni a béreket.